Metz. Hurkacz nie obroni tytułu

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Niestety tym razem Hubert Hurkacz nie wygra turnieju w Metz. Obrońca tytułu przegrał w półfinale z Włochem Lorenzo Sonego. Był to wyrównany mecz, aczkolwiek zakończony w dwóch setach.

Było to już szóste starcie Huberta Hurkacza z Lorenzo Sonego, choć czwarte na poziomie ATP Tour. Ponadto zmierzyli się ze sobą po raz pierwszy od niemal dwóch lat. Poprzednio grali ze sobą w 2020 roku w Wiedniu, gdzie w dwóch tiebrekach wygrał Włoch. Zawodnik z południa Europy prowadził w bilansie ich rywalizacji 3:2 przed sobotnim meczem.

Ten układał się podobnie jak ich ostatnie spotkanie. Był wyrównany. W pierwszej partii obydwaj dość pewnie wygrywali swoje gemy serwisowe, w związku z czym obyło się bez przełamań. Tiebreak jednak, podobnie jak w Wiedniu, padł łupem Sonego. Włoch wygrał go 7:5.

Czwartego z rzędu tiebreaka między sobą nie rozegrali. Z początku w drugim secie wydawało się to realne, bo miał podobny przebieg jak pierwszy. Włoch zdołał jednak przełamać w siódmym gemie i nie wypuścił już zwycięstwa z rąk, zamykając Polakowi drogę do obrony tytułu. W finale jego rywalem będzie Aleksander Bublik. Kazach skorzystał na problemach zdrowotnych Stana Wawrinki. Szwajcar skreczował już przy stanie 1:2 w pierwszej partii.


Wyniki

Półfinał

Lorenzo Sonego (Włochy) – Hubert Hurkacz (Polska, 2) 7:6(5), 6:4