Metz. Hurkacz z najwyższym numerem rozstawienia

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz weźmie w tym tygodniu udział w turnieju rangi ATP 250 w Metz. Półfinalista Wimbledonu będzie we Francji rozstawiony z numerem „1”. W grze podwójnej wystąpi trzech reprezentantów Polski.

Francuska impreza będzie pierwszym turniejem Huberta Hurkacza po US Open. Z racji wysokiego rankingu Polak ma w pierwszej rundzie wolny los. Zmagania rozpocznie od drugiej rundy, w której zmierzy się ze zwycięzcą meczu Lucasa Pouille’a z Braydenem Schnurem. Francuz otrzymał od organizatorów dziką kartę, a Kanadyjczyk jest jednym z czterech kwalifikantów w turnieju głównym. Z numerem drugim w Metz zagra Pablo Carreno Busta. Hiszpan zmierzy się z lepszym z pary Mikael Ymer – Jan-Lennard Struff.

Do ciekawego starcia dojdzie w meczu pierwszej rundy gry podwójnej. Hubert Hurkacz połączył siły z Janem Zielińskim, a w walce o ćwierćfinał ich rywalami będą Szymon Walków i Słowak Igor Zelenay. Nie tylko jest to interesujące ze względu na obecność na korcie trzech Polaków, ale też na to, że Szymon Walków w tym miesiącu wystąpił już w duecie zarówno z Hurkaczem, jak i z Zielińskim. Para Hurkacz – Walków pokonała w pierwszej rundzie US Open dwukrotnych mistrzów wielkoszlemowych, Juana Sebastiana Cabala i Roberta Faraha. W drugiej przegrali oni z Matthew Ebdenem i Maxem Purcellem. Po nowojorskim turnieju Szymon Walków wystąpił z Janem Zielińskim w Pekao Szczecin Open, gdzie dotarli do ćwierćfinału.

Spotkanie Huberta Hurkacza i Jana Zielińskiego z Szymonem Walkowem i Igorem Zelenayem będzie piątym meczem od godziny 11:00 we wtorek.