Metz. Hubert Hurkacz zagra o tytuł!

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz udowadnia, że sezon 2021 jest najlepszym w jego dotychczasowej karierze. Polak pokonał Petera Gojowczyka 6:4, 7:6(4) i w niedzielę po raz trzeci w tym roku wystąpi w finale turnieju głównego cyklu ATP.

Pierwszy set padł łupem rozstawionego z numerem „1” Polaka, choć z przebiegu tej partii ciężko było ocenić, który tenisista obejmie prowadzenie. Hubert Hurkacz kontynuował na początku sobotniego pojedynku dobrą passę wygranych gemów serwisowych, lecz w większości z nich rywal wygrał co najmniej dwa punkty. Dwukrotnie pojawiła się też okazja dla Niemca na przełamanie serwisu Polaka. Nasz reprezentant wytrzymał jednak trudniejsze momenty i wykorzystał pierwszą piłkę setową na returnie przy stanie 5:4.

Gojowczyk błyskawicznie zareagował. Jako pierwszy zawodnik w tym tygodniu przełamał podanie Hurkacza i objął prowadzenie na początku drugiej odsłony. Nie trwało to jednak długo, bowiem już w ósmym gemie Polak wyrównał stan na 4:4. Potwierdził to gemem serwisowym wygranym bez straty punktu i wypracowaniem sobie dwóch szans na skończenie meczu w dwunastym gemie. Niemiec utrzymał jednak podanie i o losach meczu zadecydował tie-break. W nim jednak szybko zarysowała się przewaga naszego tenisisty. Półfinalista Wimbledonu wykorzystał czwartą piłkę meczową i awansował do finału francuskiej imprezy.

W meczu o tytuł spotka się on ze zwycięzcą pojedynku Gaela Monfilsa z Pablo Carreno Bustą. Dla Huberta Hurkacza będzie to trzeci finał imprezy głównego cyklu w tym sezonie. W styczniu triumfował on w Delray Beach, a na początku kwietnia został mistrzem Miami Open. Nasz tenisista ma jeszcze przed sobą półfinał gry podwójnej w Metz. W parze z Janem Zielińskim zmierzą się dzisiaj wieczorem z Henrim Kontinenem i Benem McLachlanem.


Wyniki

Półfinał singla

Hubert Hurkacz (Polska, 1) – Peter Gojowczyk (Niemcy, Q) 6:4, 7:6(4)