Metz. Pewne zwycięstwo Hurkacza

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz po raz szósty w tym roku wystąpi w ćwierćfinale imprezy głównego cyklu ATP. Polak pokonał w czwartek Francuza Lucasa Pouille’a 6:2, 6:3 w drugiej rundzie turnieju rangi ATP 250 w Metz. W piątek rywalem naszego tenisisty będzie Andy Murray.

Hubert Hurkacz zaznaczył swoją przewagę bardzo wcześnie w meczu i po mniej niż 10 minutach objął trzygemowe prowadzenie. W całym meczu nasz tenisista nie stracił podania, natomiast sam wypracował sobie kolejne szanse na przełamanie przy wyniku 5:2. Pouille obronił dwie pierwsze piłki setowe dla Polaka dobrym serwisem, ale trzecia szansa została wykorzystana przez Hurkacza, a w konsekwencji pierwsza odsłona została rozstrzygnięta na jego korzyść.

W drugim secie wrocławianin ponownie miał możliwość przełamania już w drugim gemie, ale tym razem Francuz obronił trzy break pointy. Ta sztuka nie udała mu się dwa gemy później. Hurkacz uzyskał przełamanie, a chwilę później na tablicy pojawił się rezultat 4:1. Pierwszą piłkę meczową nasz reprezentant miał przy stanie 5:2 na returnie, lecz wtedy jeszcze Pouille zdołał wyjść z trudnej sytuacji. Polak jednak w całym spotkaniu ani razu nie dał rywalowi okazji do przełamania i ostatni gem meczu nie był wyjątkiem. Triumfator tegorocznej edycji Miami Open wykorzystał jedną z piłek meczowych kończącym uderzeniem z forhendu i po nieco ponad godzinie gry mógł cieszyć się z wygranej.

W ćwierćfinale francuskiej imprezy Hubert Hurkacz zmierzy się z Andym Murrayem. Polak i Brytyjczyk grali już ze sobą w Cincinnati w tym roku. Wówczas nasz tenisista zwyciężył w dwóch setach. Najwyżej notowany polski tenisista wciąż jest też w turnieju deblowym. W parze z Janem Zielińskim awansowali w czwartek do półfinału zawodów.