Metz. Pogromca Hurkacza nowym mistrzem

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Lorezno Sonego pokonał Alexandra Bublika 7:6(3), 6:2 w niedzielnym finale turnieju ATP 250 w Metz. Tym samym Włoch sięgnął po trzeci tytuł mistrzowski i trzeci raz świętował mistrzostwo na innej nawierzchni.

Przed trzema laty 24-letni wówczas tenisista z Turynu w swym premierowym finale imprezy głównego cyklu pokonał Miomira Kecmanovicia i sięgnął po tytuł mistrzowski. Miało to miejsce w Antalii na kortach trawiastych. Przed rokiem Sonego we włoskiej Cagliari pokonał Laszlo Djere i po raz drugi w karierze świętował mistrzostwo. Tym razem na mączce. W tym tygodniu 65. obecnie tenisista świata rywalizował na kortach twardych w Metz. I tak jak przed trzema laty w Antalii i przed rokiem w ojczyźnie, również tym razem okazał się najlepszy.

Włoch, który w meczu o finał uporał się z broniącym tytułu Hubertem Hurkaczem, w meczu o tytuł stanął naprzeciwko Alexandra Bublika. Tak jak w poprzednich meczach we Francji, i tym razem tenisista z Półwyspu Apenińskiego nie stracił seta i sięgnął po trzeci tytuł w karierze.

– Staram się ulepszać moją grę każdego dnia. Tym bardziej cieszą mnie takie wyniki jak dzisiejszy, czy w ogóle uzyskany w całym mijającym tygodniu. Dzisiejsze spotkanie przeciwko Alexandrowi było niezwykle trudne, bo jest on niezwykle trudnym zawodnikiem. Ma niesamowite zagrania, jak np serwis. Zatem każdy mecz przeciwko niemu jest niezwykle trudny – podsumował finałowy występ nowy mistrz.

Lorenzo Sonego to czwarty tenisista z Włoch, który zdobył tytuł mistrzowski w tym roku. Poprzednio ta sztuka się udała: Matteo Berrettiniemu, Lorenzo Musettiemu i Jannikowi Sinnerowi.


Wyniki

Finał:

Lorenzo Sonego (Włochy) – Alexander Bublik 7:6(3), 6:2