Metz. Porażka obrońcy tytułu

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.atptour.com, foto: AFP

Hugo Humbert to jedyny rozstawiony tenisista, który wystąpi w piątkowych półfinałach turnieju ATP 250 w Metz. Z rywalizacją na fazie ćwierćfinałowej z rywalizacją pożegnali się rozstawiony z numerem szóstym Lorenzo Sonego oraz Karen Chaczanow, czyli turniejowa „trójka”.

Tenisista z Moskwy był najwyżej rozstawionym zawodnikiem podczas czwartkowych meczów 1/4 finału we francuskiej imprezie. Jednak nie zdołał się wywiązać z roli faworyta. Piętnasty tenisista świata uległ w dwóch setach Alexandrowi Schevchence. Sklasyfikowanemu na 63. pozycji tenisiście z Rostowa nad Donem dwukrotnie przełamał podanie wyżej klasyfikowanego rywala, nie tracąc swego serwisu ani razu i powalczy o półfinał imprezy w Metz.

A jego rywalem będzie Pierre-Hugues Herbert. Reprezentant gospodarzy okazał się lepszy od swego rodaka Luci van Assche’a i po raz pierwszy od ponad dwóch lat wystąpi w półfinale imprezy głównego cyklu. Poprzednio tej sztuki 32-letni zawodnik dokonał w marcu 2021 podczas turnieju w Marsylii.

Z rywalizacją w Metz pożegnał się również Lorenzo Sonego. Broniący tytułu tenisista, oznaczony w tegorocznej drabince z numerem szóstym, musiał uznać wyższość swego rodaka Fabio Fogniniego, któremu urwał jedynie trzy gemy. Rywalem zawodnika z San Remo będzie reprezentant gospodarzy Ugo Humbert. Rozstawiony z numerem czwartym tenisista Haroltem Mayotem, który rywalizacje w imprezie rozpoczął od kwalifikacji.


Wyniki

Ćwierćfinały:

Alexander Schevchenko – Karen Chaczanow (3) 6:4, 6:4

Ugo Humbert (Francja, 4) – Harolt Mayot (Francja) 6:3, 7:5

Pierre-Hugues Herbert (Francja, WC) – Luca van Assche (Francja) 4:6, 6:3, 7:5

Fabio Fognini (Włochy) – Lorenzo Sonego (Włochy, 6) 6:1, 6:2