Metz. Potrójna korona Zielińskiego

/ Anna Niemiec , źródło: , foto:

Jan Zieliński i Hugo Nys zwyciężyli w grze podwójnej w turnieju Moselle Open. Polak i Monakijczyk pokonali Constantina Frantzena i Hendrika Jebensa, dzięki czemu obronili tytuł zdobyty przed rokiem. 

Na początku spotkania oba duety pilnował własnych serwisów. W szóstym gemie Niemcy mieli dwa „breakpointy” przy podaniu Nysa, ale ich nie wykorzystali. Kluczowy moment dla losów partii nastąpił przy wyniku 4:4. Wtedy to warszawianin i jego partner odebrali podanie rywalom, a po zmianie stron wykorzystali atut własnego serwisu i objęli prowadzenie w meczu.

O losach drugiej partii zadecydował „break”, którego Zieliński i Nys zdobyli już w pierwszym gemie. W tej części meczu tenisiści rozstawieni z numerem pierwszym stracili łącznie tylko dwa punkty przy własnym serwisie, dzięki czemu bez problemu utrzymali przewagę przełamania i 72 minutach gry mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

W sobotę Jan Zieliński został pierwszym tenisistą w historii, który trzy razy z rzędu triumfował w deblu w Moselle Open. Warszawianin w 2021 roku wygrał we Francji razem z Hubertem Hurkaczem, a potem dołożył jeszcze dwa tytuły właśnie Hugo Nysem.

Polak i Monakijczyk zakończyli sezon w gronie dziesięciu najlepszych par sezonu. Zapewni sobie również miejsce drugiej pary rezerwowej w ATP Finals w Turynie.