Metz. Zieliński i Nys obronili meczową i zagrają w finale

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Jan Zieliński i Hugo Nys po raz drugi z rzędu zagrają w finale w Metz! Tym razem po jednej stronie kortu. W półfinale wyeliminowali reprezentantów gospodarzy broniąc po drodze piłki meczowej.

Jan Zieliński i Monakijczyk Hugo Nys dalej imponują swoimi wynikami. Podobnie jak w Winston-Salem, tak i w Metz zagrają w finale. Z początku mecz z Francuzami Grogoirem Barrerem i Quentinem Halysem przebiegał aż zaskakująco łatwo. Pierwszego seta ćwierćfinaliści US Open wygrali tracąc tylko jednego gema.

Rywale prawdziwie weszli w mecz z początkiem drugiego seta. Ten był bowiem bardzo wyrównany. Rozstrzygnął się w tiebreaku, choć Nys i  Zieliński mieli szanse na przełamanie na 6:5. W decydującej rozgrywce mieli nawet trzy piłki meczowe, ale to rywale wykorzystali drugiego setbola.

W super tiebreaku Francuzi jako pierwsi mieli piłkę meczową. Na szczęście szansa na finał nie wymknęła się faworytom. Zwyciężyli ostatecznie 11:9 i w niedzielę zagrają w finale. Ich rywalami będą albo inni reprezentanci gospodarzy – Nicolas Mahut i Edouard Roger-Vasselin, albo Fin Harri Heliovaara i Brytyjczyk Lloyd Glasspool.


Wyniki

Półfinał debla

Hugo Nys, Jan Zieliński (Monako, Polska) – Gregoire Barrere, Quentin Halys (Francja) 6:1, 6:7(9), [11:9]