Metz. Zieliński i Nys w finale

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/atptour.com, foto: Peter Figura

Jan Zieliński i Hugo Nys awansowali do finału turnieju ATP w Metz. Polak i Monakijczyk wystąpią w meczu o tytuł dzięki zwycięstwu nad duetem Sadio Doumbia – Fabien Reboul.

Pierwszy półfinał deblowego turnieju ATP w Metz zapowiadał się na wyrównany i taki był, ale tylko do czasu. W pierwszym secie obie pary wygrały wszystkie gemy serwisowe. Większość z nich zapisywały na swoim koncie bez problemów, choć w dziesiątym gemie Zieliński i Nys byli blisko przełamania i zarazem wygrania seta. Tak się jednak nie stało, a w tie-breaku minimalnie lepsi – 8-6 – okazali się Francuzi.

Polak i Monakijczyk rozkręcili się w drugiej partii, w której nie dali większych szans swoim przeciwnikom. Podwójne przełamanie skutkowało zdecydowanym zwycięstwem w tej odsłonie meczu 6:2. O tym, która para awansowała do finału turnieju ATP w Metz, rozstrzygnął super tie-break. W nim Zieliński i Nys kontynuowali grę na bardzo wysokim poziomie, przez co Doumbia i Reboul zdobyli zaledwie dwa punkty. Polak i Monakijczyk wygrali zatem to spotkanie 6:7(6), 6:2, 10-2 i staną przed szansą zdobycia tytułu.


Wyniki

Półfinał gry podwójnej:

Jan Zieliński, Hugo Nys (Polska, Monako, 1) – Sadio Doumbia, Fabien Reboul (Francja, 4) 6:7(6), 6:2, 10-2