Zieliński ponownie najlepszy

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Jan Zieliński i Hugo Nys pokonali Lloyda Glasspoola i Harriego Heliovare w finale gry podwójnej turnieju ATP 250 we francuskim Metz. Dla warszawianina to drugi tytuł mistrzowski w rywalizacji deblowej w karierze. Poprzednio również nie miał sobie równych we Francji.

Przed rokiem turniej w Arene de Metz był niezwykle udany dla Polaków. Zarówno w finale singla jak i debla wystąpiła Polak i w obu przypadkach świętował zwycięstwo. Najlepszym singlistą Moselle Open 2021 okazał się Hubert Hurkacz. Z kolei w grze podwójnej wrocławianin i Jan Zieliński wygrali tytuł deblowy. Jednym z rywali warszawianina w meczu o tytuł był Hugo Nys.

W tym roku Polak i Monakijczyk połączyli siły i w niedzielę stanęli do walki o tytuł mistrzowski. Spotkanie się zaczęło bardzo dobrze dla naszego duetu. Wykorzystali drugą okazję na przełamanie i objęli prowadzenie 3:0. Gdy się wydawało, że utrzymają wypracowaną przewagę do końca, w dziesiątym gemie doszło do przełamania powrotnego i losy seta rozstrzygnął tie-break. W nim Nys i Zieliński ponownie prowadzili, tym razem 4-1. Jednak rywale kolejny raz ich dogonili, ale ostatecznie dwunasty punkt był tym ostatnim. Losy drugiego seta rozstrzygnął się w dziewiątym gemie. Wtedy Polak i Monikajczyk po raz drugi w tym meczu wygrali gema przy serwisie rywali. Po zmianie stron przy swoim serwisie nie przegrali punktu i za pierwszą piłką meczową zakończyli spotkanie.

Finał debla:

J. Zieliński, H. Nys (Polska, Monako) – L. Glasspool, H. Heliovaara (Wlk. Brytania, Finlandia, 2) 7:6(5), 6:4