Metz. Zieliński udanie rozpoczął turniej deblowy

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/atptour.com, foto: LOTOS PZT Polish Tour

Jan Zieliński awansował do kolejnej rundy turnieju gry podwójnej w Metz. Polak i jego partner deblowy Hugo Nys pokonali Francisco Cabrala i Jamie’go Murray’a 6:2, 5:7, 10-5.

Jan Zieliński występuje w turnieju deblowym rozgrywanym we francuskim Metz. Pierwszy mecz Polaka zakończył się sukcesem. Nasz tenisista i jego partner w grze podwójnej, Hugo Nys ograli Francisco Cabrala i Jamie’go Murray’a. Pierwszy set ułożył się w pełni po myśli reprezentantów Polski i Monako, którzy w tym okresie spotkania oddali rywalom zaledwie dwa gemy. Później mecz jednak bardzo się wyrównał.

Drugą partię zapisali na swoim koncie Cabral i Murray, pomimo że w jedenastym gemie musieli obronić piłkę meczową. Portugalsko-brytyjski duet chciał pójść za ciosem także w super tie-breaku, aczkolwiek sztuka ta im się nie udała. Zieliński i Nys dość szybko wyszli na prowadzenie, które regularnie powiększali. Ostatecznie zwyciężyli w całym spotkaniu 6:2, 5:7, 10-5 i awansowali do ćwierćfinału turnieju w Metz. Czeka tam na nich Brazylijczyk Rafael Matos i Hiszpan David Vega Hernandez.


Wyniki

Pierwsza runda turnieju gry podwójnej:

Jan Zieliński, Hugo Nys (Polska, Monako) – Francisco Cabral, Jamie Murray (Portugalia, Wielka Brytania) 6:2, 5:7, 10-5