Miami. Miedwiediew powalczy o osiemnasty tytuł mistrzowski

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.atptour.com, foto: AFP

Daniił Miedwiediew pokonał Karena Chaczanowa w pierwszym półfinale rywalizacji mężczyzn turnieju ATP 1000 w Miami. Dla tenisisty z Moskwy jest to piątym finał z rzędu.

Były lider rankingu ATP jest ostatnio w bardzo dobrej formie. W siódmym tegorocznym występie po raz piąty awansował do meczu finałowego. Jedynymi w tym sezonie imprezami Miedwiediewa w których nie grał w pojedynku finałowymi były turnieje w Adelajdzie, półfinał, i Australian Open – trzecia runda. W piątek rozstawiony z numerem czwartym zawodnik pokonał swego rodaka Karena Chaczanowa.

W pierwszej odsłonie Miedwiediew prowadził juz 5:3, a w dziesiątym gemie miał piłkę setową, której nie wykorzystał. Ostatecznie jednak szalę zwycięstwa przechylił na swą stronę w tie-breaku. W drugiej odsłonie Chaczanow już przy pierwszej szansie odebrał podanie rywala i wyszedł na prowadzenie 3:0. Takiej przewagi już nie oddał i losy awansu rozstrzygnęła trzecia partia. Ta rozpoczęła się od szansy na wygranie gema serwisowego przy podaniu rywala przez Chaczanowa. Nie zdołał jednak tego dokonać, a sztuki tej dokonał przeciwnik w czwartym gemie. Jak się później okazało, był to kluczowym moment dla losów całego spotkania. W kolejnych gemach panowie już pilnowali swego serwisu i ponad dwóch godzinach gry awans do finału zapewnił sobie Daniił Miedwiediew.

W swym 32. finale w karierze tenisista z Moskwy powalczy o osiemnasty tytuł mistrzowski. A kto stanie po drugiej stronie siatki, zadecyduje pojedynek między Carlosem Alcarazem i Jannikiem Sinnerem.


Wyniki

Półfinał:

Danił Miedwiediew (4) – Karen Chaczanow (14) 7:6(5), 3:6, 6:3