Miami. Alcaraz zmierza po Sunshine Double

/ Jakub Karbownik , źródło: , foto:

Daniił Miedwiediew z Karenem Chaczanowem i Jannik Sinner z Carlosem Alcarazem wystąpią w piątkowych półfinałach rywalizacji mężczyzn podczas turnieju ATP 1000 w Miami. Najdłużej na awans do półfinału musiał poczekać broniący tytułu Hiszpan.

Pogoda krzyżuje plany zarówno w rywalizacji pań jak i panów. Tymi, którzy jako ostatni wyszli by walczyć o miejsce w piątkowym półfinale byli broniący tytułu Carlos Alcaraz i Taylor Fritz. Z pojedynku zwycięsko wyszedł tenisista z Półwyspu Iberyjskiego, który wygrał 6:4, 6:2.

To co najważniejsze dla losów pierwszej partii wydarzyło się na początku. W partii otwarcia lider światowego rankingu przełamał podanie rywala, a po zmianie stron obronił się przed stratą serwisu. Następnie obaj panowie wygrywali swe gemy serwisowe i na prowadzenie w całym meczu wyszedł Alcaraz. Przez cały pojedynek to on dyktował warunki na korcie. W drugiej odsłonie dołożył kolejne dwa przełamania i po 78 minutach mógł się cieszyć z awansu do półfinału. O awans powalczy z Jannikiem Sinnerem, który awans uzyskał w środę.

Z tenisistów tworzących drugą partię półfinałową, trudniejsze zadanie teoretycznie miał Chaczanow, którego rywalem była ubiegłoroczna rewelacja turnieju, Francisco Cerundolo. Argentyńczyk przed dwunastoma miesiącami został zatrzymany dopiero w półfinale. W tym roku zatrzymał się rundę wcześniej. Wygrywając w meczu 1/4 finału pięć gemów.

Duet Daniił Miedwiediew i Christopher Eubanks wydawał się najmniej wyrównany spośród wszystkich uczestników meczów decydujących o awansie do półfinału. Zdecydowanie większe szanse na awans dawano byłemu liderowi rankingu ATP. Jednak reprezentant gospodarzy postawił moskwianinowi trudne warunki. W pierwszej partii dotrzymywał kroku bardziej utytułowanemu rywalowi do stanu 3:2. Wtedy Miedwiediew wygrał cztery gemy z rzędu i zamknął partię otwarcia. W drugiej odsłonie rozstawiony z „czwórką” tenisista prowadził 4:2, ale pozwolił rywalowi na odrobienie strat. Jednak ostatnie słowo ponownie należało do tenisisty z Europy, który ostatecznie uniknął tie-breaka, kończąc drugiego seta w dwunastym gemie.

 


Wyniki

Ćwierćfinały:

Carlos Alcaraz (Hiszpania, 1) – Taylor Fritz (USA, 9) 6:4, 6:2

Danił Miedwiediew (4) – Christopher Eubanks (USA, Q) 6:3, 7:5

Karen Chaczanow (14) – Francisco Cerundolo (Argentyna, 25) 6:3, 6:2