Miami. Alexander Zverev za burtą!

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Alexander Zverev bardzo szybko pożegnał się z tegorocznym turniejem rangi ATP 1000 Masters w Miami. Rozstawiony z „trójką” Niemiec przegrał z Emilem Ruusuvuorim 6:1, 3:6, 1:6. Trudne, ale zwycięskie mecze mają za sobą reprezentnaci gospodarzy – Frances Tiafoe i John Isner.

Zverev był typowany na jednego z faworytów do końcowego triumfu. Wiadomo już, że tytułu nie zdobędzie, ponieważ finalista US Open z ubiegłego roku odpadł po pierwszym meczu. Niespodziewanie wyeliminował go z turnieju Emil Ruusuvuori. Warto jednak dodać, że tenisista z Hamburga nie był w stu procentach gotowy do rywalizacji.

Pierwszy set nie wskazywał na jakąkolwiek niespodziankę w tym starciu. Zverev wygrał go 6:1 i wydawało się, że przeprawa z tenisistą z Finlandii będzie szybka i przyjemna. Obraz meczu powoli zaczął się jednak odmieniać. Ruusuvuori w trakcie dwóch kolejnych partii oddał rywalowi tylko cztery gemy i wygrał całe spotkanie 1:6, 6:3, 6:1. Kolejnym rywalem 21-latka będzie Mikael Ymer ze Szwecji.

– Nie czułem się zbyt komfortowo w pierwszym secie i popełniałem wiele niewymuszonych błędów. Ale powoli w drugiej partii zaczynałem się czuć coraz lepiej. Oczywiście, to jedno z największych zwycięstw w mojej karierze – skomentował swój występ Fin.

Trudną przeprawę miał Frances Tiafoe. Amerykanin pokonał Daniela Evansa 6:7(5), 6:3, 6:3. Mecz był całkiem wyrównany, ale różnica w zdobytych przełamaniach była zbyt duża (4 do 1 na korzyść Tiafoe). Batalia trwała prawie trzy godziny. W trzeciej rundzie rywalem 23-latka będzie rozstawiony z numerem „16” Serb Duszan Lajović.

Trzysetowy pojedynek ma również za sobą inny reprezentant gospodarzy John Isner. Potężnie zbudowany Amerykanin ograł rodaka Mackenziego McDonalda 2:6, 6:3, 7:5. Tradycyjnie Isner korzystał ze swojej najsilniejszej broni, czyli serwisu. W całym spotkaniu posłał 15 asów serwisowych i popełnił zaledwie jeden podwójny błąd.

Poziom trudności w następnej rundzie wzrośnie, gdyż jego rywalem będzie rozstawiony z „11” Kanadyjczyk Felix Auger-Aliassime.


Wyniki

Druga runda singla:

Emil Ruusuvuori (Finlandia) – Alexander Zverev (Niemcy, 3) 1:6, 6:3, 6:1

John Isner (Stany Zjednoczone, 18) – Mackenzie McDonald (Stany Zjednoczone, Q) 2:6, 6:3, 7:5

Frances Tiafoe (Stany Zjednoczone) – Daniel Evans (Wielka Brytania, 19) 6:7(5), 6:3, 6:3

Alexander Bublik (Kazachstan, 32) – Laszlo Dżere (Serbia) 6:3, 6:4