Miami. Auger-Aliassime bije kolejne rekordy. Jest już w półfinale

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

Rozstawiony z numerem siedem John Isner spotka się z Felixem Augerem-Aliassimem w półfinale górnej połowy drabinki Miami Open 2019. Przed broniącym tytułu Amerykaninem bardzo trudny rywal. W 3. rundzie przekonał się o tym Hubert Hurkacz, który uległ kwalifikantowi.

18-letni Felix Auger-Aliassime to wschodząca gwiazda męskiego tenisa. Pomimo młodego wieku bardzo dobrze radzi sobie w tourze. W drabince głównej imprezy na Florydzie, do której dostał się z kwalifikacji, wygrał już cztery mecze i zapewne nie zamierza na tym poprzestać. Urodzony w Montrealu tenisista, który awansując do ćwierćfinału stał się najmłodszym zawodnikiem na tym etapie rywalizacji od 2001 roku, w czwartek w dwóch setach pokonał Bornę Czoricia i pobił kolejny rekord.

W pierwszej partii żaden zawodnik nie umiał wykorzystać szans, jakie miał i o jej losach musiał decydować tie-break, którego wygrał Auger-Aliassime. Kluczowym momentem drugiej odsłony był podwójny błąd serwisowy Czoricia w szóstym gemie. Pomyłka Chorwata pozwoliła rywalowi wyjść na prowadzenie 4:2, którego nie oddał do końca spotkania.

Awansując do półfinału, tenisista z Montrealu został najmłodszym zawodnikiem na tym etapie rywalizacji w historii Miami Open. Auger-Aliassime poprawił wynik Rafaela Nadala, który w 2005 roku dotarł do finału, będąc o dwa miesiące starszym. W walce o finał Kanadyjczyk zmierzy się z Johnem Isnerem. Broniący tytułu Amerykanin pokonał w dwóch zakończonych tie-breakami setach Roberto Bautistę Aguta, pogromcę Novaka Dżokovicia z poprzedniej rundy.

Na czwartek zaplanowano dwa kolejne ćwierćfinały. W sesji dziennej Frances Tiafoe zmierzy się z Denisem Shapovalovem, a w wieczornej Roger Federer zagra z Kevinem Andersonem.