Miami. Barty zatrzymała Azarenkę

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Poznaliśmy pierwsze trzy ćwierćfinalistki tegorocznej edycji Miami Open. Ashleigh Barty w pojedynku wielkoszlemowych mistrzyń okazała się lepsza od Wiktorii Azarenki, a Elina Switolina pokonała Petrę Kvitovą.

Jako pierwsze na korcie centralnym pojawiły się Australijka i Białorusinka. W poniedziałek obie tenisistki grały falami. Tenisistka z Antypodów w pierwszym secie straciła tylko jednego gema, a w drugim w takim samym stosunku wygrała 31-latka urodzona w Mińsku. W decydującej odsłonie meczu zdecydowanie lepsza ponownie była Barty i to ona awansowała do ćwierćfinału.

Gdy grasz z Wiką, musisz być przygotowana do walki od pierwszej piłki – wyjaśniła po meczu obrończyni tytułu. – Myślę, że udało mi się to w pierwszym secie, a ona dodatkowo popełniła kilka prostych błędów. W drugiej partii ona podniosła poziom intensywności, a ja nie byłam w stanie jej dorównać w pierwszych gemach, szczególnie gdy do gry weszły nowe piłki. Kiedy Wika wychodzi na prowadzenie, jest najlepsza na świecie. W trzecim secie środkowe gemy były kluczowe. Starałam się egzekwować mój plan taktyczny, najlepiej jak potrafiłam. Chciałam mieć większą kontrolę i lepszą pozycję na korcie.

Kolejną rywalką Ashleigh Barty będzie Aryna Sabalenka. Białorusinka rozbiła Marketę Vondrousovą, tracąc tylko trzy gemy.

Zdecydowanie ciężej na awans do ćwierćfinału musiała zapracować Elina Switolina, która potrzebowała 2 godzin i 22 minut walki, żeby złamać opór Petry Kvitovej. W pierwszej partii Czeszka zdominowała swoją rywalkę i oddała tylko dwa gemy, ale końcówkach dwóch kolejnych setów minimalnie lepsza była Ukrainka.


Wyniki

Czwarta runda singla

Ashleigh Barty (Australia, 1) – Wiktoria Azarenka (Białoruś) 6:1 1:6 6:2

Elina Switolina (Ukraina, 5) – Petra Kvitova (Czechy, 9) 2:6 7:5 7:5

Aryna Sabałenka (Białoruś, 7) – Marketa Vondrousova (Czechy) 6:1 6:2