Miami. Bencic pierwszą półfinalistką

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Belinda Bencic pierwszy raz w karierze awansowała do półfinału Miami Open. Szwajcarka kontynuuje świetną dyspozycję w turnieju i w ćwierćfinale nie dała szans Darii Saville, pokonując ją 6:1, 6:2.

To było czwarte spotkanie tych tenisistek. Ostatnie miało miejsce siedem lat temu w Rzymie i lepsza wówczas okazała się Daria Saville w trzech setach. Tegoroczne starcie w Miami miało jednak zupełnie inny przebieg. Belinda Bencic, która ponownie wróciła na właściwe tory po nieco słabszych występach w ostatnim czasie, na nowo odnalazła formę w Miami. Szwajcarka nie dała najmniejszych szans wtorkowej rywalce i pewnie zameldowała się w półfinale. 25-latka z Flawil pierwszy raz w karierze osiągnęła ten etap Miami Open w szóstym występie tutaj. Jest to także jej pierwszy półfinał imprezy rangi WTA 1000 od Mutua Madrid Open 2019.

Pierwsze trzy gemy meczu z Saville były dość nerwowe i zacięte. Kibice byli świadkami aż dziewięciu break pointów. Lepiej z tej sytuacji wybrnęła Bencic, która wyszła na prowadzenie 2:0 i miała nawet szansę na 3:0. Australijka jednak się wybroniła, ale jak pokazał dalszy przebieg partii otwarcia, był to jedyny gem zdobyty przez niżej notowaną rywalkę.

Mistrzyni olimpijska z Tokio grała, jak natchniona. Od stanu 2:1 w pierwszej odsłonie wygrała osiem gemów z rzędu. Saville udało się zatrzymać serię przeciwniczki, ale był to chwilowy zryw. Ostatecznie Bencic zakończyła pojedynek po 69 minutach, wygrywając osiem z ostatnich dziewięciu punktów.

W walce o finał Bencic zmierzy się z lepszą z pary Danielle Collins – Naomi Osaka.