Miami. Cerundolo w półfinale po kreczu Sinnera

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Ubiegłoroczny finalista Miami Open poza turniejem. Jannik Sinner zmuszony był skreczować w ćwierćfinale imprezy przy stanie 1:4. W konsekwencji w najlepszej czwórce turnieju zameldował się Argentyńczyk Francisco Cerundolo.

Przed startem Miami Open Cerundolo nie wygrał meczu na twardej nawierzchni w głównym cyklu. W zakończonym niedawno turnieju w Indian Wells przegrał w pierwszej rundzie kwalifikacji. Nic nie wskazywało więc na tak dobry występ Argentyńczyka na Florydzie. Nawet nie biorąc pod uwagę środowego meczu, w którym Sinner nie był w stanie rywalizować, Cerundolo imponuje w Miami. Pokonał już między innymi Gaela Monfilsa i Francesa Tiafoe.

Argentyńczyk podbija Miami w stylu, w jakim rok temu zrobił to właśnie Sinner, gdy w wieku 19 lat osiągnął finał zawodów. W tym roku odciski na stopach uniemożliwiły mu walkę o powtórkę lub poprawienie wyniku z ubiegłego sezonu. To nie pierwszy uraz Włocha w tym sezonie. Wycofał się on także z Indian Wells przed meczem czwartej rundy. Z powodu zakażenia koronawirusem nie zagrał też w Rotterdamie i w Marsylii. Pomimo przeciwności, ćwierćfinał w Miami był jego trzecim występem na tym etapie imprezy w tym roku. Był także w najlepszej ósemce w Australian Open i w Dubaju.

Półfinałowym rywalem Francisco Cerundolo będzie ktoś z pary Alexander Zverev – Casper Ruud. To spotkanie odbędzie się w sesji wieczornej, czyli około godziny 3 w nocy z środy na czwartek polskiego czasu.


Wyniki

Ćwierćfinał singla

Francisco Cerundolo (Argentyna) – Jannik Sinner (Włochy, 9) 4:1 i krecz Włocha