Miami. Cirstea sprawiła sensacje i czeka na rywalkę

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Sorana Cirstea została pierwszą półfinalistką w dolnej połówce drabinki turnieju WTA 1000 w Miami. Drugie spotkanie między Jekatariną Aleksandrową i Petrą Kvitovą nie odbyło się ze względu na opady deszczu.

W środę w Miami zaplanowano dokończenie rywalizacji ćwierćfinałowej pań. O 19:00 polskiego czasu by walczyć o półfinał wyszły na kort Sorana Cirstea i Aryna Sabalenka, a o 1:00 naszego czasu do gry miały przystąpić Jekatarina Aleksandrowa i Petra Kvitova. Jednak odbyło się tylko jedno z tych spotkań. Pojedynek zakończył się rezultatem jakiego spodziewało się naprawdę niewielu.

Mecz rozpoczął się od przełamania, które zanotowała na swym koncie Rumunka. Sabalenka robiła mnóstwo niewymuszonych błędów i niewiele wskazywało na to, że zdoła odrobić stratę. To udało się w ósmym gemie i na tablicy wyników widniał rezultat 4:4. Jednak szczęście turniejowe „dwójki” nie trwało długo, bo jeszcze przed zmianą stron przegrała swego gema serwisowego po raz drugi, a w dziesiątym gemie Cirstea zakończyła tę partię meczu, zagrywając asa serwisowego.

Druga odsłona zaczęła się tak jak pierwsza, od przegranego gema serwisowego Sabalenki. Wiceliderka rankingu tym razem stratę odrobiła już w czwartym gemie, a dwa gemy później miała okazje na objęcie prowadzenia z przewagą przełamania. Cirstea jednak wyszła z opresji, a następnie sama wykorzystała szansę na przełamanie, wychodząc na prowadzenie 4:3. W dziesiątym gemie najwyżej rozstawiona tenisistka w dolnej połówce drabinki, ponownie miała dwie okazje na przełamanie. Jednak bukaresztanka wygrała cztery akcje z rzędu i objęła prowadzenie 5:4, aby w dziesiątym gemie zakończyć pojedynek.

Sorana Cirstea nie poznała w środę swej kolejnej przeciwniczki. Pojedynek między Jekatariną Aleksandrową i Petrą Kvitovą nie doszło do skutku. Spotkanie z powodu opadów deszczu zostało odwołane. Panie powalczą o awans do półfinału w czwartek, a mecz zaplanowano o godzinie 21:00 polskiego czasu.

Turniej w Miami oglądać można na sportowych antenach CANAL+ oraz w CANAL + onlinehttps://can.al/Canalplus-Tenisclub


Wyniki

Ćwierćfinał:

Sorana Cirstea (Rumunia) – Aryna Sabalenka (2) 6:4, 6:4