Miami. Czeskie awanse

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Petra Kvitova i Marketa Vondrousova to zawodniczki, które uzupełniły grono uczestniczek czwartej rundy Miami Open 2021 w górnej połówce drabinki. Finalistka Roland Garros 2019 pokonała w trzech setach Belindę Bencic. Z kolei była druga rakieta świata oddała tylko trzy gemy Johannie Koncie.

Najwyżej notowana w rankingu WTA tenisistka Wielkiej Brytanii ma na swym koncie trzy turniejowe triumfy. Największy sukces urodzona w Sydney zawodniczka osiągnęła przed czterema laty. W finale Miami Open 2017 okazała się lepsza od Agnieszki Radwańskiej. Tegoroczny występ Konta zakończyła na trzeciej rundzie. Kvitova ani razu nie dała rywalce nawet cienia szansy na odebranie swego podania. Dołożyła do tego dziewiętnaście uderzeń kończących i po raz czwarty w karierze zameldowała się w 1/16 finału Miami Open.

Po raz drugi wśród 32 najlepszych zawodniczek rywalizacji na Hard Rock Stadium znalazła się z kolei Marketa Vondrousova. Niespełna 22-letnia zawodniczka w poprzedniej edycji Miami Open dotarła do ćwierćfinału. W tym roku jest o krok od powtórzenia tamtego wyniku. A to za sprawą sobotniej wygranej nad Belindą Bencic.

– Był to naprawdę ciężki mecz. Tym bardziej że się przyjaźnimy z Belindą. Jednak na bardzo dobrym poziomie był dziś mój serwis i między innymi to sprawiło, że jestem w kolejnej rundzie – podsumowała trwający blisko 2,5 godziny mecz reprezentantka naszych południowych sąsiadów. Jej kolejną rywalką będzie Aryna Sabałenka.

 


Wyniki

Trzecia runda:

Petra Kvitova (Czechy, 9) – Johanna Konta (Wielka Brytania, 17) 6:1, 6:2

Marketa Vondrousova (Czechy, 19) – Belinda Bencic (Szwajcaria, 11) 4:6, 6:4, 6:4