Miami. Doświadczony Hiszpan lepszy od Majchrzaka

Kamil Majchrzak pożegnał się z Miami Open w drugiej rundzie. Polak przegrał z Roberto Bautistą Agutem 3:6, 3:6. Do trzeciej rundy awansował rozstawiony z numerem „1” Daniił Miedwiediew.

Kamil Majchrzak, który debiutował w Miami Open, zakończył udział w turnieju na drugiej rundzie. Polaka zatrzymał solidny Roberto Bautista Agut. Początek spotkania wskazywał na zaciętą rywalizację, szczególnie, że to piotrkowianin częściej miał przewagę sytuacyjną. Ten stan rzeczy zaczął się jednak zmieniać od połowy pierwszej partii. Spokój i cierpliwość wyżej notowanego rywala poskutkowały przełamaniem na jego korzyść w siódmym gemie. Majchrzak popełniał więcej błędów i nie był w stanie zaskoczyć rywala. W efekcie set otwarcia padł łupem Bautisty Aguta, 6:3.

Bardzo dobrze natomiast zaczęła się dla Polaka druga odsłona. Hiszpan stracił chwilowo koncentrację, przytrafiły mu się niewymuszone błędy i dzięki temu Majchrzak objął prowadzenie 2:0. Radość nie trwała jednak długo, gdyż półfinalista tej imprezy sprzed roku odrobił straty w czwartym gemie. Bautista Agut ponownie przejął kontrolę nad meczem. Grał solidnie, czekał na okazje, a nasz tenisista coraz bardziej się denerwował. W efekcie kluczowe przełamanie miało miejsce w ósmym gemie, a w następnym rozstawiony z „15” zawodnik dokończył dzieła i zameldował się w trzeciej rundzie. Tam rywalem Hiszpana będzie Jenson Brooksby, który oddał tylko cztery gemy Nikołozowi Basilaszwiliemu.

Dobre otwarcie turnieju zanotował też Daniił Miedwiediew. Mistrz US Open 2021 okazał się lepszy od Andy’ego Murraya. Szkot nie był w stanie nawiązać wyrównanej walki w gemach serwisowych moskwianina, sam natomiast stracił podanie trzykrotnie. Miedwiediew w kolejnej rundzie zagra z Pedro Martinezem. Hiszpan odprawił w dwóch setach Cristiana Garina.

Z kolei Taylor Fritz nie zwalnia tempa. Po największym triumfie w karierze, w Indian Wells, Amerykanin zanotował kolejne zwycięstwo. Tym razem okazał się lepszy od Michaiła Kukuszkina, choć nie był to łatwy pojedynek. Kazach wykorzystał moment dekoncentracji rywala w drugiej odsłonie i doprowadził do wyrównania w setach. W decydującej partii to Fritz ponownie przejął kontrolę i kontynuuje drogę w kierunku zdobycie Sunshine Double.

Hubert Hurkacz (Polska, 8) – Arthur Rinderknech (Francja) 7:6(5), 6:2

Roberto Bautista Agut (Hiszpania, 15) – Kamil Majchrzak (Polska) 6:3, 6:3

Daniił Miedwiediew (1) – Andy Murray (Wielka Brytania, WC) 6:4, 6:2

Miomir Kecmanović (Serbia) – Felix Auger-Aliassime (Kanada, 7) 6:4, 6:2

Taylor Fritz (USA, 11) – Michaił Kukuszkin (Kazachstan, Q) 6:3, 5:7, 6:3

Jenson Brooksby (USA) – Nikołoz Basilaszwili (Gruzja, 18) 6:3, 6:1

Tommy Paul (USA) – Karen Chaczanow (23) 6:4, 3:6, 7:6(3)

Yoshihito Nishioka (Japonia, Q) – Daniel Evans (Wielka Brytania, 24) 3:6, 6:4, 6:3

Alex de Minaur (Australia, 35) – Jordan Thompson (Australia) 6:2, 6:3

Pedro Martinez (Hiszpania) – Cristian Garin (Chile, 27) 7:6(2), 6:2

Asłan Karacew (29) – Ugo Humbert (Francja) 7:5, 6:2