Miami. Dwukrotny mistrz z dziką kartą do turnieju głównego

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.twitter.com, foto: AFP

Organizatorzy Miami Open przyznali dzikie karty do rozpoczynającego się w przyszłym tygodniu turnieju. Wśród tych, którzy otrzymali przepustki do rywalizacji, znajdują się między innymi pierwsza egipska zwyciężczyni spotkania w turnieju Wielkiego Szlema oraz dwukrotny mistrz amerykańskiego tysięcznika. 

Po odwołaniu zawodów w Indian Wells, turniej w Miami to pierwsza w tym sezonie impreza rangi ATP 1000. Najwyżej rozstawionym tenisistą w drabince będzie lider rankingu i sześciokrotny zwycięzca imprezy – Novak Dżoković. Wśród zawodników, którym organizatorzy przyznali dzikie karty, znajduje się między inny triumfator sprzed lat – Andy Murray.

Szkot miał wziąć udział w turnieju, jaki w tym tygodniu odbywa się w Dubaju. Jednak ze względu na to, że po raz czwarty został ojcem, postanowił wycofać się z rywalizacji. Byłego lidera rankingu zobaczymy natomiast na amerykańskim betonie.

– To ekscytujące zobaczyć ponownie Andy’ego w Miami. Jako ktoś, kto podczas kariery zmagał się nieraz z kontuzjami, rozumiem i szanuję całą ciężką pracę wykonaną przez niego, by wrócić do touru – skomentował przyznanie przepustki do rywalizacji swemu dawnemu rywalowi z tenisowych kortów James Blake, dyrektor turnieju.

Obok Murraya z możliwości wystąpienia w turnieju dzięki dzikiej karcie skorzystają również zawodnicy mający swą bazę treningową na Florydzie. Przepustki do turnieju głównego otrzymali:  hiszpański mistrz juniorskiego Wimbledonu z 2018 Carlos Alcaraz, Brytyjczyk Jack Draper, Francuz Hugo Gaston i reprezentant gospodarzy Michael Mmoh.

Wśród pań dzikie karty otrzymały między innymi pierwsza tenisistka z Egiptu, która wygrała mecz w turnieju głównym Wielkiego Szlema – Mayar Sherif. Innymi wyróżnionymi są: powracająca do rywalizacji po problemach zdrowotnych Ana Konjuh, Rosjanka Anna Kalińska, Australijka Storm Sanders, Amerykanka Katrina Scott oraz reprezentantki Chin – Xiyu Wang i Xinyu Wang.