Miami. Federer nie będzie bronił tytułu

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Tennis.com, foto: AFP

Roger Federer nie pojedzie do Miami bronić zdobytego w 2019 roku tytułu. Szwajcar chce wracać do rywalizacji w tourze stopniowo, małymi krokami. Po zawodach w Doha i Dubaju zamierza nieco odpocząć.

Po ponad roku przerwy Roger Federer wraca na korty. Szwajcar, który przeszedł operację kolana, zagra w rozpoczynającym się 8 marca turnieju w Doha. Po zawodach w stolicy Kataru ma się natomiast przenieść do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, by wystąpić w Dubaju. Po turniejach na Bliskim Wschodzie, zamierza jednak zrobić sobie nieco przerwy.

Federer nie chce się przeciążać po tak długiej przerwie od profesjonalnej rywalizacji. Przypomnijmy, że ostatnim turniejem cyklu ATP, w którym wystąpił pozostaje ubiegłoroczne Australian Open. Oznacza to, że nie obroni tytułu zdobytego przed dwoma laty w Miami. Impreza na Florydzie w ubiegłym sezonie nie odbyła się z powodu wybuchu pandemii, dlatego Federer wciąż pozostaje aktualnym mistrzem. W tym czasie 20-krotny mistrz wielkoszlemowy zamierza spokojnie trenować.