Miami. Francesca Jones lepsza od idolki, Andriejewa i Bouzkova dołączyły do Linette i Eali
Mirra Andriejewa i Marie Bouzkova to pierwsze zawodniczki obok Magdy Linette i Alexandry Eali, które już zameldowały się w trzeciej rundzie turnieju WTA 1000 w Miami. Szczególne dla siebie zwycięstwo odniosła trzecia dnia rywalizacji Francesca Jones.
Venus Williams znalazła się wśród tenisistek, które otrzymały od organizatorów tegorocznej edycji Miami Open „dziką kartę” do turnieju głównego. Jednak była liderka światowego rankingu od lipca 2025 roku nie może wygrać spotkania. W spotkaniu pierwszej rundy Miami Open 2026 trzykrotna mistrzyni imprezy uległa w dwóch setach Francesce Jones.
Dla Brytyjki jak sama przyznała, był to trudny mecz. Wszystko ze względu na to, że starsza z sióstr Williams to jej idolka. Plakat bylej liderki rankingu WTA wciąż wisi na ścianie w pokoju w rodzinnym domu reprezentantki Wielkiej Brytanii. Amerykanka, która po raz 22 wystąpiła na kortach na Florydzie to trzykrotna mistrzyni tej imprezy, a triumfu święciła..gdy Jones nie było jeszcze na świecie. Ostatni tytuł mistrzowski na na Florydzie Venus Williams zdobyła w 1999 roku, czyli nieco ponad rok przed narodzinami tenisistki z Bradford.
Po tym jak Mirra Andriejewa nie obroniła tytułu mistrzowskiego na Indian Wells, podopieczna Conchity Martinez przybyła na Florydę. Na kortach Hard Rock Stadium nastolatka z Krasnojarska przed rokiem debiutowała w drabince drugiego marcowego amerykańskiego turnieju WTA 1000 na kortach twardych. Start zakończyła na 1/16 finału, przegrywając z Amandą Anisimovą. W tym roku zawodniczka rozstawiona z numerem ósmym jest już tylko jeden mecz od wyrównania tamtego rezultatu. W meczu otwarcia Miami Open 2026 dziesiąta rakieta świata w trzech setach pokonała McCartney Kessler.
Amerykanka, która do drugiej rundy awansowała po wygraniu z Magdaleną Fręch, przegrała pierwszą partię meczu z rywalką z Europy 1:6. W drugiej odsłonie reprezentantka USA postawiła trudniejsze warunki przeciwniczce. Prowadziła z przewagą przełamania, aby oddać podanie. Ostatecznie do decydującej odsłony doprowadziła w tie-breaku. Trzeci set wyglądał jak pierwszy. Wyżej notowana z zawodniczek przegrała jedynie gema i powalczy o wyrównanie swego wyniku sprzed dwunastu miesięcy. Próbować będzie jej w tym przeszkodzić Marie Bouzkova.
Zawodniczka zza naszej południowej granicy w dwóch setach uporała się z Elsą Jacquemot. W pierwszej odsłonie Francuzka nawet raz odebrała serwis Czeszce. Sama jednak dała się przełamać trzykrotnie. Z kolei w drugiej partii tenisistka z Pragi miała już wszystko pod kontrolą. Dwa przegrane gemy serwisowe reprezentantki „Trójkolorowych” sprawiły, że w trzeciej rundzie znalazła się wyżej notowana z pań.
Wyniki
Druga runda:
Mirra Andriejewa (8) – McCartney Kessler (USA) 6:1, 6:7(3), 6:1
Marie Bouzkova (Czechy, 32) – Elsa Jacquemot (Francja) 6:2, 6:2
Pierwsza runda:
Sloane Stephens (USA) – Jennifer Brady (USA) 6:4, 6:2
Francesca Jones (Wielka Brytania) – Venus Williams (USA) 7:5, 7:5
Hailey Baptiste (USA) – Tatjana Maria (Niemcy) 7:5, 6:2
Paula Badosa (Hiszpania) – Aliaksandra Sasnowicz 7:5, 6:3
Taylor Townsend (USA) – Lulu Sun (Nowa Zelandia) 7:6(5), 6:3
Dayana Jastremska (Ukraina) – Ashlyn Krueger (USA) 2:6, 6:4, 7:5
Julia Starodubcewa (Ukraina) – Eva Lys (Niemcy) 6:1, 6:4
Oksana Selkmetova – Emiliana Arango (Kolumbia) 6:3, 4:6, 6:3
Alycia Parks (USA) – Sinja Kraus (Austria) 7:5, 7:6(4)
Lilli Tagger (Austria) – Ella Seidel (Niemcy) 6:7(8), 6:4, 7:5
Peyton Stearns (USA) – Victorija Golubic (Szwajcaria) 7:6(4), 6:4
Julia Putincewa (Kazachstan) – Janice Tjen (Indonezja) 3:6, 6:3, 6:4
Elvina Kalieva (USA) – Dalma Galfi (Węgry) 6:3, 6:7(5), 7:6(5)
Ann Li (USA) – Kimberly Birrell (Australia) 6:2, 2:6, 6:3
Cathy McNally (USA) – Rebeca Masarova (Szwajcaria) 6:2, 7:5
Talia Gibson (Australia) – Sara Bejlek (Czechy) 6:1, 6:0
Elisabetta Cocciaretto (Włochy) – Daria Semenistaja (Łotwa) 6:4, 6:1
Anastazja Zacharova – Anna Bondar (Węgry) 5:7, 6:3, 6:1
Kamila Rachimova (Armenia) – Solana Sierra (Argentyna) 6:1, 6:3
Elena-Gabriela Ruse (Rumunia) – Antonija Ruzic (Chorwacja) 7:5, 7:6(3)
Tereza Valentova (Czechy) – Katie Volynets (USA) 6:2, 6:4
Emerson Jones (Australia) – Linda Fruhvirtova (Czechy) 3:6, 7:6(3), 7:6(4)



