Miami. Fręch pewnie zrobiła pierwszy krok

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Magdalena Fręch udanie rozpoczęła zmagania w eliminacjach do turnieju głównego Miami Open. Polka w pierwszej rundzie nie dała większych szans Ylenie In-Albon.

W pierwszej partii wyrównana walka toczyła się do wyniku 2:2. W piątym gemie łodzianka po grze na przewadze jako pierwsza zdobyła przełamanie i od tego momentu przejęła już kontrolę nad wydarzeniami na korcie. Wygrała cztery gemy z rzędu i objęła prowadzenie w meczu.

Podopieczna Andrzeja Kobierskiego dobrze rozpoczęła również drugą odsłonę spotkania i już pierwszym gemie odebrała podanie przeciwniczce. W trzecim gemie trzecia rakieta Polski miała szanse, żeby podwyższyć prowadzanie, ale Szwajcarka ostatecznie zdołała utrzymać podanie. In-Albon w szóstym gemie wywalczyła sobie pierwszego i równocześnie ostatniego „breakpointa” w meczu, ale nie potrafiła go wykorzystać. Fręch utrzymała przewagę już do końca, a przy wyniku 5:3 dołożyła jeszcze jedno przełamanie i przy drugiej piłce meczowej zakończyła spotkanie po godzinie i 24 minutach gry.

O wejście do turnieju głównego Magdalena Fręch zagra Nao Hibino, która pokonała Rebekę Masarovą.

Kolejne mecze Polek w turnieju Miami Open do obejrzenia na sportowych antenach CANAL+ oraz w CANAL + online: https://can.al/Canalplus-Tenisclub


Wyniki

Pierwsza runda kwalifikacji

Magdalena Fręch (Polska, 19) – Ylena In-Albon (Szwajcaria) 6:2 6:3