Miami. Herbert i Popyrin z awansem do drugiej rundy

Alexei Popyrin udanie rozpoczął start w tegorocznym Miami Open. 21-latek z Sydney wyeliminował Hiszpana Feliciano Lopeza 6:4, 7:6(4). W drugiej rundzie zameldowali się również Pierre Hugues-Herbert, Mikael Ymer i Cameron Norrie.

Alexei Popyrin wygrał w lutym swój pierwszy turniej głównego cyklu ATP. W drodze po tytuł w Singapurze pokonał między innymi Marina Czilicia i Aleksandra Bublika. Wydaje się, że dobra forma wciąż towarzyszy Australijczykowi, który rozpoczął zmagania na Florydzie od pokonania zawsze groźnego Feliciano Lopeza. 39-letni Hiszpan był najstarszym zawodnikiem na starcie imprezy.

Młodszy z tenisistów wygrał dwanaście z pierwszych szesnastu rozegranych piłek i szybko wyszedł na prowadzenie 3:0. Gdy wydawało się, że 21-latek ma pełną kontrolę nad pierwszym setem, Hiszpan wyrównał stan na 4:4. W najważniejszym momencie pierwszej odsłony ponownie to Australijczyk zaprezentował się lepiej, przełamując w dziesiątym gemie podanie rywala do zera. W konsekwencji to tenisista z Sydney wygrał pierwszą partię 6:4.

Lopez był blisko doprowadzenia do decydującej rozgrywki, gdy uzyskał przewagę przełamania i serwował przy stanie 6:5 w drugim secie. Nie wykorzystał jednak wypracowanego chwilę wcześniej breaka i ostatecznie Popyrin roztrzygnął tę partię na swoją korzyść w tie-breaku. Następnym rywalem Australijczyka będzie reprezentant gospodarzy, Reilly Opelka.

W drugiej rundzie zagra także między innymi Pierre-Hugues Herbert. Francuz również zdążył odnotować już dobry rezultat w tym sezonie, dochodząc do finału w Marsylii. W środę 30-latek potrzebował 65 minut, aby pokonać Portugalczyka Pedro Sousę 6:1, 6:3 i awansować do drugiej rundy Miami Open. W niej jego przeciwnikiem będzie Kanadyjczyk Felix Auger-Aliassime.

Warto odnotować zwycięstwo Camerona Norrie’ego nad Yoshihito Nishioką. Brytyjczyk odwrócił losy pojedynku, wygrywając sześć ostatnich gemów meczu od stanu 1:5 w decydującej partii. W drugiej rundzie spotka się on z Bułgarem Grigorem Dimitrowem.