Miami. Hubert Hurkacz mistrzem! Życiowy sukces Polaka!

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz mistrzem Miami Open! Polak w dwóch setach pokonał Włocha Jannika Sinnera. Mimo że reprezentant Italii serwował już po set w pierwszej partii, to reprezentant Polski rozstrzygnął mecz w dwóch odsłonach sięgając po tytuł.

Finałowe starcie dużo lepiej rozpoczął Hubert Hurkacz. Polak pewniej wyszedł na kort i po kilkunastu minutach prowadził już 3:0. Po tych kilku gemach Jannik Sinner rozegrał się jednak i, nie bez trudu, ale doprowadził do wyrównania. W dalszej części obydwaj tenisiści prezentowali podobny tenis. Stawiali raczej na zmuszanie swojego rywala do błędu, aniżeli kończenie wymian winnerami. W jedenastym gemie Jannik Sinner po raz drugi w tej partii przełamał serwis Polaka. Jednakże ewidentnie zjadły go nerwy w kolejnym gemie. Proste błędy, w tym podwójny serwisowy, pozwoliły Hurkaczowi doprowadzić do tiebreaka. W nim od początku przejął inicjatywę i wygrał 7:4.

Drugą partię również lepiej rozpoczął tenisista z Wrocławia. Nasz reprezentant szybko zdobył dwa przełamania i prowadził dzięki temu 4:0. Był bardzo pewny w swojej grze, skuteczny przy serwisie i wykorzystywał, dość liczne, błędy swojego rywala. Mógł prowadzić nawet 5:0, ale przed tym Włoch się wybronił. Dodało to Sinnerowi nieco pewności siebie. Odrobił jednego breaka i, pierwszy raz w tym spotkaniu, bardzo pewnie wygrał gem przy swoim serwisie. Drugie przełamanie najlepszy polski tenisista jednak zdołał utrzymać i tym samym sięgnął po najważniejszy turniejowy triumf w dotychczasowej karierze!