Miami. Hurkacz lepszy od Shapovalova

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz awansował do najlepszej „16” Miami Open 2021. Polak pokonał w trzeciej rundzie Denisa Shapovalova 6:3, 7:6(6). Tym samym wrocławianin zrewanżował się Kanadyjczykowi za niedawną porażkę w Dubaju.

W ostatnim turnieju, w Dubaju Huberta Hurkacza zatrzymał w trzeciej rundzie właśnie Denis Shapovalov. Polak wyciągnął wnioski z tamtej porażki i w Miami zrewanżował się Kanadyjczykowi, pokonując go trzeci raz w karierze.

Początek spotkania był wyrównany, choć to nasz zawodnik miał więcej okazji do odebrania podania rywalowi. W takich momentach jednak wrocławianin był bezbłędny i nie pozwalał przeciwnikowi na objęcie prowadzenia. W szóstym gemie obronił dwa break pointy z rzędu, a w kolejnym sam uzyskał kluczowe przełamanie i wyszedł na prowadzenie 5:3. Hurkacz wykorzystał przewagę i po 43 minutach zakończył seta na swoją korzyść. Polak był skuteczny z końca kortu, przeważał w dłuższych wymianach oraz solidnie serwował.

Taką dyspozycję prezentował także w drugiej odsłonie, ale Shapovalov także zaczął grać skuteczniej. Tenisiści skupiali się przede wszystkim na utrzymywaniu własnego podania. W tej partii żaden z nich nie miał nawet jednej szansy na odebranie serwisu rywalowi. Tak więc losy seta rozstrzygnął tie-break. W nim od początku pewniej grał Hurkacz, a Kanadyjczyk okazywał więcej zdenerwowania. Polak wyszedł na prowadzenie 6-4, ale Shapovalov w dobrym stylu obronił te dwie piłki meczowe. To nie podłamało naszego tenisisty, który przy trzeciej okazji zakończył pojedynek i awansował do czwartej rundy. Było to dziewiąte zwycięstwo wrocławianina nad zawodnikiem z Top 15.

W niej rywalem Hurkacza będzie inny Kanadyjczyk, Milos Raonic, który pokonał w dwóch setach Ugo Humberta.