Miami. Hurkacz rozpocznie od pojedynku z Berrettinim

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz zadebiutuje w środę w Miami Open. Pierwszym rywalem Polaka będzie Włoch Matteo Berrettini.

Po Kalifornii przyszedł czas na Florydę. W środę swoją kampanię w drugim tegorocznym turnieju Masters 1000 rozpocznie Hubert Hurkacz. Po rewelacyjnym występie w Indian Wells, gdzie Polak dotarł do ćwierćfinału, „Hurki” awansował na 54. miejsce w karierze. Tym samym jest już o krok od wejścia do Top 50 rankingu ATP. Tego może dokonać po imprezie rozgrywanej na Florydzie.

Hurkacz pierwszy raz zagra w turnieju głównym Miami Open. O awans do drugiej rundy nie będzie jednak łatwo. Los skrzyżował wrocławianina z Matteo Berrettinim. Włoch to aktualnie 52. tenisista na świecie i także imponuje formą w ostatnim czasie. W ubiegłym tygodniu wygrał dużego challengera w Phoenix.

22-latek z Rzymu ma na swoim koncie także tytuł w głównym cyklu. W sezonie 2018 zdobył trofeum w Gstaad w turnieju rangi ATP 250. Z kolei w lutym 2019 roku zajmował najwyższe miejsce w karierze – 46.

Hurkacz i Berrettini grali ze sobą do tej pory raz na poziomie seniorskim. W eliminacjach do Australian Open 2018 górą był Włoch. W środę nasz reprezentant będzie miał więc okazję na rewanż. Pojedynek ten zaplanowano jako czwarty w kolejności od godziny 15:00 czasu polskiego.

Zwycięzca tego starcia w drugiej rundzie zmierzy się z Dominiciem Thiemem, triumfatorem z Indian Wells.