Miami. Hurkacz zwycięski w deblu

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz i Felix Auger-Aliassime awansowali do drugiej rundy Miami Open w grze podwójnej. Polak i Kanadyjczyk po solidnym meczu pokonali belgijską parę Sander Gille / Jeroen Vliegen 6:4, 6:3. Z turniejem pożegnali się natomiast Łukasz Kubot i Wesley Koolhof. Polsko-holenderski duet nie sprostał Karenowi Chaczanowi i Andriejowi Rublowowi, ulegając 4:6, 2:6. 

Dla Huberta Hurkacza był to debiut w grze podwójnej turnieju w Miami. Partnerem Polaka był Felix Auger-Aliassime, z którym wystąpił już w tym roku w Australian Open i w Rotterdamie. W tamtych imprezach nie udało im się jednak wygrać żadnego meczu, ale w Miami Open przełamali złą passę.

Na drodze polsko-kanadyjskiego duetu w pierwszej rundzie stanęli Belgowie – Sander Gille i Jeroen Vliegen. Spotkanie było zacięte od początku, a zawodnicy skupiali się głównie na utrzymywaniu własnych podań. Sytuacja ta zmieniła się dopiero w dziesiątym gemie. Hurkacz i Auger-Aliassime prowadzili 5:4 i wywarli większą presję przy serwisie Vliegena. To przyniosło korzyść w postaci przełamania, a jednocześnie zakończenia seta.

Druga odsłona miała podobny przebieg. Tym razem Polak i Kanadyjczyk przełamali Belgów w ósmym gemie. Chwilę później triumfatorzy paryskiego Mastersa z ubiegłego roku cieszyli się z awansu do drugiej rundy.

Kubot bez awansu

W ślady Hurkacza nie poszedł inny reprezentant Polski w grze podwójnej. Łukasz Kubot i Wesley Koolhof pożegnali się z turniejem już w pierwszej rundzie. Para rozstawiona z numerem „6” nie dała rady zatrzymać Karena Chaczanowa i Andrieja Rublowa. Rosjanie, mimo że głównie występują w singlu, dobrze współgrają także w deblu. Tym razem przekonali się o tym Polak i Holender. Moskwianie szybko objęli prowadzenie 3:0 z podwójnym przełamaniem i mimo tego, że Kubot i Koolhof odrobili częściowe straty, to na niewiele się to zdało.

Niżej notowani rywale grali pewniej i zapisali partię otwarcia na swoje konto po niecałych 40 minutach gry. W drugiej odsłonie dominacja Rosjan stawała się coraz bardziej widoczna. Wyszli oni na prowadzenie 4:1, dwukrotnie przełamując rywali. Kubot i Koolhof nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki i w efekcie przegrali 4:6, 2:6.


Wyniki

Pierwsza runda debla:

Karen Chaczanow / Andriej Rublow (Rosja) – Łukasz Kubot / Wesley Koolhof (Polska, Holandia, 6) 6:4, 6:2

Hubert Hurkacz / Felix Auger-Aliassime (Polska, Kanada) – Sander Gille / Jeroen Vliegen (Belgia) 6:4, 6:3