Miami. Iga Świątek w półfinale debla

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne, foto: AFP

Iga Świątek w parze z Bethanie Mattek-Sands awansowały do półfinału turnieju w Miami. Polsko-amerykański duet wygrał 6:1, 6:4 z Ukrainką Ludmiłą Kiczenok i Łotyszką Jeleną Ostapenko.

Turniej w Miami jest pierwszym, w którym Iga Świątek występuje w parze z Bethanie Mattek-Sands. Początek tej współpracy jest fantastyczny. Duet pisuje się znakomicie i w dotychczasowych meczach nie stracił nawet jednego seta. Nie inaczej było w ćwierćfinałowym starciu z Ludmiłą Kiczenok i Jeleną Ostapenką.

Pierwsza partia była koncertem Polki i Amerykanki. Straciła tylko jednego gema, na dodatek przy własnym podaniu. W odbiorze były bezbłędne. W drugim secie pojawiły się jednak problemy. Ukrainka i Łotyszka prowadziły już nawet 4:1 i wydawało się, że zmierzają po triumf w tej odsłonie meczu. Nic bardziej mylnego. W tym momencie nastąpił zwrot akcji. Świątek i Mattek-Sands zaczęły grać znacznie lepiej, co zaowocowało wygraniem pięciu gemów z rzędu. Zaowocowało to zwycięstwem w całym pojedynku 6:1, 6:4 i awansem do półfinału turnieju.

W starciu o finał rywalkami polsko-amerykańskiej pary będą Japonki Shuko Aoyama i Ena Shibahara, które są rozstawione z „piątką”. W ćwierćfinałowym meczu również potrzebowały dwóch setów do zwycięstwa. Pokonały Francuzkę Carolinę Garcię i Argentynkę Nadię Podoroską 6:3, 6:2.

Ćwierćfinał debla:

Iga Świątek, Bethanie Mattek-Sands (Polska, USA) – Ludmiła Kiczenok, Jelena Ostapenko (Ukraina, Łotwa) 6:1, 6:4