Miami. Kim jest kolejny rywal Hurkacza?

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Jego idolem jest Roger Federer, ulubioną nawierzchnią kort twardy. 18-latek, który jest jednym z najzdolniejszych tenisistów młodego pokolenia. W niedzielę stanie na drodze Huberta Hurkacza. To Felix Auger-Aliassime.

Walka o czwartą rundę Miami Open wcale nie będzie łatwiejsza, choć wydawać by się mogło, że po wyeliminowaniu Dominica Thiema droga będzie otwarta. Jednak na Huberta Hurkacza czeka kolejny wymagający rywal. Tym razem po drugiej stronie kortu stanie Felix Auger-Aliassime.

Kanadyjczyk to przyszłość światowego tenisa. Premierowy punkt do rankingu ATP zdobył, gdy miał 14 lat. Tym samym był pierwszym sklasyfikowanym zawodnikiem urodzonym w 2000 roku. Jako junior triumfował w US Open 2016, a rok wcześniej wywalczył tam tytuł w grze podwójnej. W rankingu do lat 18 najwyżej plasował się na 2. miejscu.

Na zawodowstwo przeszedł w sezonie 2017 i już w pierwszym roku awansował do Top 200 rankingu ATP. Był najmłodszym, który tego dokonał od czasu Richarda Gasqueta w 2003 roku. Auger-Aliassime nieustannie poprawia swoją pozycję w rankingu. Sezon 2018 zakończył na 109. miejscu, a obecnie zajmuje 57. pozycję.

Ten duży awans w ostatnim czasie zapewniły mu świetne występy w Brazylii. W lutym dotarł do finału w Rio de Janeiro w turnieju rangi ATP 500, a następnie osiągnął ćwierćfinał w Sao Paulo.

W tegorocznej edycji Miami Open 18-latek z Montrealu wygrał już cztery mecze. W eliminacjach okazał się lepszy od Włochów – Luki Vanniego i Paolo Lorenziego, natomiast w turnieju głównym pokonał Norwega Caspera Ruuda oraz rozstawionego z „29” Węgra Martona Fucsovicsa.

Ulubionym uderzeniem Kanadyjczyka jest forehand, preferuje on ofensywny styl gry, ale dobrze spisuje się także w grze defensywnej. Pod względem sposobu gry podobny jest więc do Huberta Hurkacza. Zwycięzca tego pojedynku znacznie przybliży się do debiutu w Top 50, a kto wie, może właśnie ten mecz będzie przepustką do najlepszej „50”.