Miami. Kolejne zwycięstwo Tsitsipasa, niesamowity Korda

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Stefanos Tsitsipas odniósł kolejne zwycięstwo w turnieju rangi ATP Masters 1000 w Miami. Rozstawiony z „dwójką” Grek pokonał Keia Nishikoriego 6:3, 3:6, 6:1. Świetny mecz rozegrał Sebastian Korda, który oddał tylko trzy gemy Asłanowi Karacewowi.

Starcie Tsitsipasa z Nishikorim zapowiadało się pasjonująco. Japończyk osiąga coraz lepszą dyspozycję, dzięki czemu wydawało się, że może napsuć sporo krwi turniejowej „dwójce”. Tak się właśnie stało, a widowisko stało na wysokim poziomie.

Grek rozpoczął mecz od szybkiego przełamania, które wystarczyło do zwycięstwa w partii otwarcia 6:3. Drugi set miał bardzo podobny przebieg, z tą różnicą, że zawodnicy zamienili się rolami i to Japończyk tym razem już na początku uzyskał przewagę, którą utrzymał do końca seta.

W decydującej partii zobaczyliśmy fantastyczną grę w wykonaniu Tsitsipasa. 22-latek oddał rywalowi zaledwie jednego gema. Po niespełna dwóch godzinach walki triumfował 6:3, 3:6, 6:1 i zameldował się w 1/8 finału. Piąty tenisista świata zapisał na koncie 32 uderzenia kończące, co w dużej mierze, wynikało z jego agresywnego stylu gry. Kolejnym rywalem tenisisty z Aten będzie Włoch Lorenzo Sonego, który pokonał Daniela Elahiego Galana 7:6(6), 6:3.

Do najlepszej szesnastki imprezy w Miami awansował również Sebastian Korda i co więcej, zrobił to w fantastycznym stylu. Rywalem młodego tenisisty był Asłan Karacew, czyli według wielu największa rewelacja tego sezonu. Rosjanin w starciu z 20-latkiem nie miał jednak większych szans. Korda dał rywalowi ugrać tylko trzy gemy i po nieco ponad godzinie wygrał całe spotkanie 6:3, 6:0.

W 1/8 finału Amerykanin zmierzy się z rozstawionym z numerem „5” Diego Schwartzmanem. Argentyńczyk także nie miał problemów z awansem do tego etapu, gdyż gładko pokonał Francuza Adriana Mannarino 6:1, 6:4.