Miami. Kubot i Melo o krok od drugiego finału w sezonie!

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansowali do półfinału Miami Open 2019. Polsko-brazylijska para pokonała Olivera Maracha i Mate Pavicia 7:6 (5), 7:5, po prawie dwóch godzinach gry.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo oraz Oliver Marach i Mate Pavić zmierzyli się po raz piąty. I piąty raz austriacko-chorwacki duet nie znalzł sposobu na polsko-brazylijską parę.

Spotkanie lepiej rozpoczęli Austriak i Chorwat, gdyż odebrali serwis Melo już w gemie otwarcia. Przewaga ta nie trwała jednak długo. Kubot dobrze spisywał się na returnie i dzięki temu Polak i Brazylijczyk odrobili straty w czwartym gemie. Od tego momentu żaden z tenisistów nie oddał już podania w pierwszym secie. Nie oznacza to jednak, że brakowało emocji. Gemy były zacięte i obfitowały w wyrównane akcje przy siatce. Losy partii musiały zostać rozstrzygnięte w tie-breaku. Początek tej rozgrywki należał do „naszej” pary, która błyskawicznie wyszła na prowadzenie 6:2. Chwilowa utrata koncentracji Kubota i Melo spowodowała, że Marach i Pavić zodbyli trzy punkty z rzędu. Na więcej nie było ich jednak stać, dzięki ofensywnej grze naszego tenisisty i za czwartą piłką setową udało się zakończyć partię otwarcia.

Druga odsłona rozpoczęła się tak samo, jak pierwsza, z tą różnicą, że to Chorwat oddał podanie i to duet rozstawiony z „1” wyszedł na prowadzenie 2:0. Wydawało się, że zwycięzcy tego turnieju z 2017 roku pójdą za ciosem i szybko zakończą mecz. Tak się jednak nie stało, gdyż w czwartym gemie Melo stracił serwis drugi raz w spotkaniu. Mistrzowie Australian Open 2018 wygrali trzy gemy z rzędu i gra ponownie stała się wyrównana. Jednak solidny return Kubota i refleks przy siatce Melo sprawiały, że to triumfatorzy Wimbledonu 2017 czuli się pewniej na korcie. Przy stanie 6:5 znowu przełamali rywali i zakończyli spotkanie po prawie dwóch godzinach gry, awansując do półfinału.

Kubot i Melo są już o krok od drugiego finału w tym sezonie. Pierwszy osiągnęli w Indian Wells. Przeciwnikami polsko-brazylijskiej pary w 1/2 finału będą zwycięzcy starcia Bryan/Bryan – Bopanna/Shapovalov.


Wyniki

Ćwierćfinał debla:

Łukasz Kubot, Marcelo Melo (Polska, Brazylia, 1) – Oliver Marach, Mate Pavić (Austria, Chorwacja, 5) 7:6, (5), 7:5