Miami. Kubot i Melo w ćwierćfinale! Powtórzą sukces z 2017 roku?

/ Kacper Kaczmarek , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansowali do ćwierćfinału turnieju rangi ATP World Tour 1000 w Miami. Polak i Brazylijczyk pokonali w poniedziałek argentyńsko-portugalski duet Guido Pella/Joao Sousa 7:5, 6:3 i w środę powalczą o awans do najlepszej “czwórki” zawodów.

Kubot i Melo to najwyżej rozstawiona para w tegorocznych zmaganiach na Florydzie. Co więcej polsko-brazylijski duet zna już smak zwycięstwa w Miami, gdzie triumfował przed dwoma laty. Teraz jest na dobrej drodze, by powtórzyć sukces z 2017 roku.

Polak i Brazylijczyk po przegranym finale w Indian Wells na nowo budują serię wygranych. W pierwszej rundzie w Miami w niespełna godzinę uporali się z Włochem Marco Cecchinato i Argentyńczykiem Andresem Moltenim, a w drugiej niewiele dłużej zajęło im pokonanie Joao Sousy i Guido Pelli.

O poniedziałkowym zwycięstwie w drugiej rundzie zdecydowała znakomita dyspozycja serwisowa polsko-brazylijskiej pary. W ciągu spotkania rywale dorobili się zaledwie jednej szansy na przełamanie, ale jednocześnie musieli bronić piłki meczowej. Mimo że Sousa i Pella długo stawiali opór, a partie rozstrzygały się w końcówkach, to w ogólnym rozrachunku Polak i Brazylijczyk zdobyli aż 20 punktów więcej od rywali.

Przed Kubotem i Melo teraz dzień przerwy, po czym w środę powalczą o awans do półfinału w Miami. Po drugiej stronie siatki staną Olivier Marach i Mate Pavić, którzy w starciu z Polakiem i Brazylijczykiem nie mieli wiele do powiedzenia w przeszłości. Na cztery rozegrane spotkania nie wygrali żadnego, a największy opór postawili w 2017 roku, kiedy o wyniku finałowego starcia na Wimbledonie zadecydował piąty set. Finalnie górą był jednak tenisista z Bolesławca, który wraz z Brazylijczykiem zgarnął swoje drugie wielkoszlemowe trofeum w karierze.

2. runda debla:
Ł. Kubot, M. Melo (Polska, Brazylia, 1) – G.Pella, J. Sousa (Argentyna, Portugalia) 7:5, 6:3