Miami. Kyrgios wciąż w formie

W niedzielę pierwsi tenisiści zameldowali się w czwartej rundzie Miami Open. Z awansu mogą cieszyć się już Casper Ruud, Cameron Norrie, Frances Tiafoe i Nick Kyrgios.

Każde z pierwszych czterech spotkań trzeciej rundy singla mężczyzn zostały zakończone w dwóch setach. Nieobliczalny Alexander Bublik nie zdołał postawić się Casperowi Ruudowi. Norweg potrzebował zaledwie 58 minut, aby wygrać i poprawić swój bilans w tym sezonie na 10-3. W pierwszym secie, po niewykorzystaniu kilku okazji na samym początku, Ruud zdobył przełamanie dopiero pod koniec seta, a chwilę później potwierdził je pewnie wygranym własnym gemem serwisowym. Tym samym pierwsza partia powędrowała na jego konto. W drugim secie przewagę wypracował znacznie szybciej. Czterogemowego prowadzenia nie wypuścił już z rąk.

W kolejnej rundzie Ruud powalczy z Cameronem Norriem. Reprezentant Wielkiej Brytanii jest, obok Huberta Hurkacza i Jannika Sinnera, jednym z tenisistów krążących wokół dziesiątego miejsca w rankingu ATP. Jako że Polak i Włoch mają w Miami do obrony dużo punktów, to Norrie jest zawodnikiem, który może skorzystać na ewentualnym potknięciu jednego z wyżej wymienionych graczy. 26-latek rozpoczął wprawdzie pojedynek z Hugo Gastonem od utraty serwisu, lecz szybko wrócił do meczu i sam dwukrotnie w pierwszej partii odebrał podanie rywalowi. W drugiej odsłonie problemy pojawiły się natomiast na sam koniec. Brytyjczyk potrzebował aż ośmiu piłek meczowych na przestrzeni kilku gemów, aby domknąć spotkanie.

W wyczekiwanym przez wielu starciu Nicka Kyrgiosa z Fabio Fogninim również nie doszło do trzeciej odsłony. Będący w formie Australijczyk, grający w Miami z dziką kartą, pokonał Włocha 6:2, 6:4 w nieco ponad godzinę. W całym meczu ani razu przy jego serwisie nie pojawiła się nawet szansa dla Fogniniego na zdobycie breaka. Włoch został natomiast przełamany trzykrotnie.

– Chciałem utrzymać momentum – powiedział Kyrgios w wywiadzie pomeczowym. – Gdy tylko miałem break pointy, chciałem je wykorzystać. Serwowałem dobrze i jestem szczęśliwy z awansu. Returnuję dobrze. Gra w debla bardzo mi pomogła – skomentował.

Przygodę z Miami Open zakończył Juan Manuel Cerundolo. Argentyńczyk uległ Francesowi Tiafoe. W kolejnej rundzie Amerykanin być może zmierzy się ze starszym bratem Juana Manuela, Francisco Cerundolo. Tenisistę urodzonego w Buenos Aires czeka jednak najpierw starcie z Gaelem Monfilsem.