Miami. Linette nie sprostała Koncie

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette odpadła w drugiej rundzie turnieju w Miami. Polka w dwóch setach przegrała z Johanną Kontą. Rozstawiona z „17” Brytyjka w kolejnej rundzie zmierzy się z Petrą Kvitovą bądź Alizé Cornet.

Dla Johanny Konty mecz z Magdą Linette był pierwszym w turnieju. Brytyjka, jako rozstawiona, z numerem „17” w pierwszej rundzie miała wolny los. To było pierwsze starcie tych dwóch zawodniczek. Spotkanie miało raczej wyrównany przebieg. O losach pierwszej partii zadecydowały dopiero jej dwa ostatnie gemy. Najpierw Konta zdobyła przełamanie na 5:4, a po chwili obroniła dwa break-pointy i wykorzystała już pierwszą piłkę setową.

Frustrująca końcówka tamtej partii musiała być szczególnie trudna dla Linette. Polka zaczęła bowiem drugą część spotkania od straty własnego podania. Nie poddawała się jednak i ambitnie podejmowała walkę. Udało jej się wyrównać na 3:3. Niestety w końcówce znów nerwy na wodzy lepiej utrzymywała Brytyjka. Wygrała dziewięć piłek z rzędu, dzięki czemu zakończyła seta wynikiem 7:5.


Wyniki

II runda singla

Johanna Konta (Wielka Brytania, 17) – Magda Linette (Polska) 6:4, 7:5