Miami. Linette przerwała niekorzystną serię

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Po wycofaniu się Igi Świątek, honoru Polek w imprezie Miami Open broni tylko Magda Linette. W czwartek poznanianka z tego zadania wywiązała się bardzo dobrze i w drugiej rundzie bez straty seta pokonał Jewgienię Rodinę.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęła poznanianka, która już drugim gemie zdobyła przełamanie, w czym pomogły jej dwa podwójne błędy serwisowe popełnione przez rywalkę. Rodina nie zdołała utrzymać podania również w kolejnym gemie serwisowym pomimo tego, że prowadziła już 40:15 i reprezentantka Biało-Czerwonych odskoczyła na 4:0. Chwilę później Rosjanka zdołała odrobiła część strat, głównie dzięki niewymuszonym błędom półfinalistki Australian Open. W drugiej połowie pierwszego seta Rodina podniosła poziom swojej gry, ale Linette zachowała czujność i nie pozwoliła rywalce odebrać sobie zwycięstwa w tej części meczu. W dziewiątym gemie druga rakieta Polski bardzo dobrze serwowała i pewnie zapisała pierwszą partię na swoim koncie.

Reprezentantka Rosji dobrze rozpoczęła drugą odsłonę spotkania i w czwartym gemie jako pierwsza wypracowała sobie okazje na przełamanie. Pierwsze trzy Polka w imponującym stylu obroniła, ale przy czwartej popełniła błąd z backhandu i przeciwniczka odskoczyła na 3:1. Podrażniona Linette błyskawicznie rzuciła się jednak do kontrataku. Dzięki agresywnej grze wygrała cztery kolejne gemy i była o krok od zakończenia meczu. Rodina przy pomocy własnego podania zdołała przerwać niekorzystną serię w dziewiątym gemie, ale po zmianie stron nie miała już nic do powiedzenia. 30-latka z Wielkopolski bez straty punktu utrzymała podanie i po godzinie i 25 minutach zakończyła spotkanie.

W trzeciej rundzie Magda Linette, która przerwała serię trzech porażek z rzędu, zmierzy się albo z Wiktorią Azarenką albo z Camilą Giorgi.

Kolejne mecze Magdy Linette do obejrzenia na sportowych antenach CANAL+ oraz w CANAL + online: https://can.al/Canalplus-Tenisclub


Wyniki

Druga runda singla

Magda Linette (Polska, 20) – Jewgienia Rodina 6:3 6:4