Miami. Linette w półfinale debla!

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette i Bernarda Pera zagrają o finał turnieju w Miami! We wtorek Polka i Amerykanka sprostały Rumunce Irinie-Camelii Begu i Ukraince Anhelinie Kalininie. Teraz zmierzą się z Kanadyjką Leylah Fernandez i Amerykanką Taylor Townsend.

Świetnie spisują się w turnieju debla w Miami Magda Linette i Bernarda Pera. Rozpoczęły od wyeliminowania pary rozstawionej z „9”, a potem pokonały broniące tytułu Niemkę Laurę Siegemund i Rosjankę Werę Zwonariową. W ćwierćfinale przyszło im mierzyć się z nadspodziewanie dobrze spisującymi się Rumunką Iriną Camelią-Begu i Ukrainką Anheliną Kalininą.

Polka i Amerykanka bardzo dobrze zaczęły ten mecz. Już w drugim gemie były bliskie zdobycia przełamania, a ostatecznie w czwartym im się ta sztuka udała. Rywalki co prawda niemal zdołały wyrównać, gdyż w siódmym gemie też zdobyły breaka, ale serwując na 4:4 nie wytrzymały napięcia. Ostatecznie 6:3 tę partię wygrały Linette i Pera.

Drugą część meczu to Begu i Kalinina rozpoczęły mocnym akcentem, dość pewnie wygrywając trzy pierwsze gemy. Na szczęście prowadzącym udało się doprowadzić do wyrównania i obronić wszystkie kolejne break-pointy, których nie brakowało. Obroniły nawet piłkę setową na 4:6 i choć później same mogły przełamać na 6:5, to nie uniknęły tiebreaka. W nim Linette i Pera zdołały wygrać 7:5. Wykorzystały drugą piłkę meczową.


Wyniki

Magda Linette, Bernarda Pera (Polska, Stany Zjednoczone) – Irina Camelia-Begu, Anhelina Kalinina (Rumunia, Ukraina) 6:3 7:6(5)