Miami. Linette wraca do rywalizacji, Świątek połączy siły z Mattek-Sands

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne/www.twitter.com, foto: AFP

Iga Świątek i Magda Linette wezmą udział w rozpoczynającej się 23 marca imprezie rangi WTA 1000 w Miami. Będzie to pierwszy występ Linette po przerwie spowodowanej kontuzją kolana. Świątek zagra również w deblu, w parze z Bethanie Mattek-Sands.

Miami Open to jeden z najważniejszych turniejów w kalendarzu rozgrywek. Z pierwszej trzydziestki klasyfikacji na Florydzie nie zobaczymy tylko Donny Vekić oraz Dajany Jastremskiej. Chorwatka przeszła 24 lutego zabieg prawego kolana, a Ukrainka pauzuje w związku z wykryciem w jej organizmie niedozwolonej substancji – mesterolonu.

W zawodach wezmą natomiast udział dwie czołowe polskie tenisistki, Iga Świątek i Magda Linette. Mistrzyni Roland Garros 2020 zgłosiła się także do turnieju deblowego, w parze z Bethanie Mattek-Sands. Amerykanka to pięciokrotna triumfatorka imprez wielkoszlemowych w grze podwójnej. W 2017 roku była również liderką klasyfikacji deblowej.

Na Miami Open planowany jest powrót Magdy Linette. Poznanianka poddała się w styczniu operacji kolana i musiała zrezygnować z kilku występów, w tym między innymi z gry w Australian Open. 49. rakieta świata wznowiła już treningi i planuje powrócić do rozgrywek jeszcze w tym miesiącu na Florydzie.