Miami. Lista wielkich nieobecnych coraz dłuższa

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Wydłuża się lista nieobecnych podczas rozpoczynającego się w poniedziałek Miami Open. Na niespełna tydzień przed rozpoczęciem imprezy wśród zawodników, którzy nie wystąpią w tym roku na Hard Rock Stadium, pojawiły się dwa kolejne nazwiska.

Podczas imprezy w Dosze, po czternastu miesiącach nieobecności, do rywalizacji powrócił Roger Federer. Szwajcar przegrał w meczu trzeciej rundy. Po tym spotkaniu podjął decyzję o wycofaniu się z kolejnych zawodów, w Dubaju oraz Miami. Teraz do byłego lidera rankingu ATP dołączają kolejni tenisiści, których nie zobaczymy w tegorocznej edycji Miami Open – pierwszego z turniejów z serii ATP Masters 1000 w 2021 roku.

We wtorek niespodziewanie z rywalizacji w Dubai Duty Free Tennis Championships odpadł Dominic Thiem. Podczas spotkania z dziennikarzami Austriak poinformował, że planuję przerwę od rywalizacji i nie udaje się do Miami.

– Jak wiecie, od zawsze lubię dużo grać, rywalizować. Jednak czuje, że obecnie potrzebuję odpoczynku. Potrzebuję oczyścić głowę, aby wejść spokojnie w sezon na mączce. Tym samym nie pojawię się na kortach w Miami – skomentował swe dalsze plany czwarty tenisista świata.

Obok Thiema oraz Federera ze startu w amerykańskim tysięczniku zrezygnował również Rafael Nadal. Hiszpan podczas australijskiej części sezonu narzekał na problemy z plecami. Ostatni raz na kortach pojawił się podczas Australian Open, następnie wycofał się z halowego turnieju w Rotterdamie, a także imprez w Acapulco i Dubaju. Teraz tenisista z Majorki poinformował na Twitterze, że zabraknie go również w Miami.

– Ze smutkiem ogłaszam, że nie będę grał w Miami, mieście, które kocham. Muszę w pełni wyzdrowieć i przygotować się do sezonu na kortach ziemnych w Europie. Specjalną wiadomość kieruję do moich fanów w USA, a w szczególności dla wspaniałej hiszpańskojęzycznej społeczności na Florydzie, która zawsze daje mi ogromne wsparcie! – napisał czterokrotny finalista imprezy.

W turnieju w Stanach Zjednoczonych pewne miejsce w drabince rywalizacji mężczyzn ma Hubert Hurkacz. Z występu w eliminacjach zrezygnował z kolei Kamil Majchrzak.