Miami. Miedwiediew pokonany. Hubert Hurkacz w półfinale!

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz po raz kolejny udowodnił, jak dobrze czuje się na kortach w Miami. Polak pokonał w ćwierćfinale imprezy triumfatora US Open i wicelidera rankingu, Daniiła Miedwiediewa.

Ćwierćfinałowe spotkanie Hurkacza z Miedwiediewem zaczęło się bardzo dobrze dla Polaka. Szybko objął trzygemowe prowadzenie, a w szóstym gemie miał nawet szansę, aby wyjść na prowadzenie 5:1. Tak się jednak nie stało, a Miedwiediew budował sobie coraz więcej okazji z każdą minutą. Po drodze pojawiły się piłki setowe dla Hurkacza, ale naszemu tenisiście nie udało się ich wykorzystać. Ponadto, w gemie, w którym Polak serwował po zwycięstwo w secie, doszło do przełamania powrotnego. Komfortowa przewaga przerodziła się więc w wynik 5:5. O losach pierwszej partii zadecydował ostatecznie tiebreak. Jego przebieg był bardzo wyrównany, choć tylko po stronie polskiego tenisisty pojawiły się szanse na wygranie tej odsłony. Triumfator imprezy sprzed roku wykorzystał trzecią w tiebreaku, a w sumie piątą piłkę setową i objął prowadzenie.

W drugim secie Hurkacz dalej kreował sobie okazje do przełamania, ale podobnie jak w pierwszej partii, większości z nich nie był w stanie rozstrzygnąć na swoją korzyść. Decydujący moment nadszedł w piątym gemie, w którym Polak stworzył sobie kolejne sześć szans i wykorzystał jedną z nich, obejmując prowadzenie 3:2. Od tej chwili Miedwiediew wygrał już tylko jednego gema, ponieważ nasz tenisista dorzucił jeszcze jedno przełamanie przy stanie 5:3. Tym samym po nieco ponad dwóch godzinach gry Hubert Hurkacz mógł cieszyć się z wygranej i z awansu do półfinału.

O drugi z rzędu występ w finale Miami Open Polak zagra ze zwycięzcą pojedynku pomiędzy Carlosem Alcarazem a Miomirem Kecmanoviciem. Mecz Hiszpana z Serbem nie przed godziną 1 w nocy z czwartku na piątek polskiego czasu.