Miami. Miedwiediew, Ruud i Sinner grają dalej

Ubiegłoroczny finalista imprezy, Jannik Sinner, zameldował się w najlepszej ósemce Miami Open. Włoch wyeliminował Nicka Kyrgiosa. Do ćwierćfinału awansowali również Daniił Miedwiediew, Casper Ruud i Alexander Zverev.

W poprzednich dwóch meczach w Miami Sinner wychodził z bardzo trudnych sytuacji, w sumie obronił w nich aż osiem piłek meczowych. We wtorek po wygraniu pierwszego seta w tiebreaku i frustracji Kyrgiosa, Włoch miał spotkanie pod kontrolą. Zwłaszcza, że druga partia zaczęła się od stanu 1:0 dla Sinnera, ponieważ Australijczyk został ukarany za niesportowe zachowanie.

– Dzisiaj podniosłem nieco swój poziom – skomentował Sinner w wywiadzie pomeczowym. – Musiałem, bo on jest bardzo agresywnym zawodnikiem, zwłaszcza wtedy, gdy dobrze serwuje. Jestem bardzo szczęśliwy z dzisiejszego występu – opisał.

W 2021 roku Jannik Sinner zagrał w finale Miami Open, był to wtedy także jego debiutowy występ w tej prestiżowej imprezie. W meczu o tytuł uległ Hubertowi Hurkaczowi. Wciąż jest to więc jedyne spotkanie, które 20-latek przegrał w Miami. W ćwierćfinale jego rywalem będzie zwycięzca pojedynku Francesa Tiafoe z Francisco Cerundolo.

Casper Ruud odnotował trzecią z rzędu wygraną nad Cameronem Norriem. Norweg po raz pierwszy zagra w ćwierćfinale Miami Open. Co ciekawe, w przeszłości nigdy nie przeszedł nawet etapu pierwszej rundy tej imprezy. W tym roku nie stracił na Florydzie jeszcze ani jednego seta, a już zameldował się w najlepszej ósemce. Jego następnym przeciwnikiem będzie Niemiec Alexander Zverev, który wyeliminował kwalifikanta Thanasiego Kokkinakisa. Australijczyk wraca do formy po wielu problemach zdrowotnych, które przeszkodziły mu na wczesnym etapie kariery. Dzisiaj jednak nie sprostał rozstawionemu z numerem „2” Zverevowi.

Wicelider rankingu, Daniił Miedwiediew, mierzył się we wtorek z Jensonem Brooksby. Pomimo kłopotów w pierwszym secie, w którym przegrywał już 3:5, triumfator US Open 2021 rozstrzygnął tę odsłonę na swoją korzyść. W drugiej partii Miedwiediew stracił już tylko jednego gema i po godzinie i dwudziestu minutach gry mógł cieszyć się z awansu do kolejnej rundy. W niej zmierzy się z Hubertem Hurkaczem lub Lloydem Harrisem. Mecz Polaka z tenisistą z RPA zostanie rozegrany w nocy z wtorku na środę.