Miami. Nieudany rewanż Lajovicia

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

Borna Czorić pokonał Jeremy’ego Chardy’ego, a Nick Kyrgios okazał się lepszy od Duszana Lajovicia w niedzielnych spotkaniach sesji wieczornej. Chorwat i Australijczyk staną teraz naprzeciwko siebie w meczu o ćwierćfinał.

Przed rokiem w drugiej rundzie Miami Open doszło do pojedynku Nicka Kyrgiosa z Duszanem Lajoviciem. Spotkanie wygrał Australijczyk, oddając rywalowi tylko cztery gemy. W tym roku Serb miał szansę na rewanż, bo tenisista z Antypodów stanął na jego drodze w meczu trzeciej rundy. Niespełna 29-latek z Belgradu zdołał ugrać tylko gema więcej niż przed dwunastoma miesiącami.

Nie wiem, co się wydarzy jutro, jak długo jeszcze będę grać, więc wchodząc na kort, staram się czerpać jak najwięcej radości. Dzisiaj dobrze funkcjonował zarówno mój serwis, jak i odbiór. Myślę, że to było ciekawe widowisko – podsumował drugi spotkanie trzeciej rundy niespełna 24-letni tenisista z Canberry.

Kolejnym rywalem Kyrgiosa będzie Borna Czorić. Chorwat w odróżnieniu od swojego kolejnego rywala miał zdecydowanie trudniejszą przeprawę. Potrzebował ponad 2,5 godziny, aby pokonać Jeremy’ego Chardy’ego.

Mecz 1/8 finału między Serbem i Australijczykiem będzie czwartym pojedynkiem obu tenisistów. Dwa z nich wygrał Kyrgios, który z szacunkiem wypowiadał się na niedzielnej konferencji o kolejnym rywalu. – Borna to znakomity zawodnik, jeden z najlepszych na świecie. Jest nieprzewidywalny na korcie i pojedynek z nim będzie na pewno pełen walki o każdy punkt – komplementował kolejnego rywala Australijczyk.


Wyniki

Trzecia runda singla:
Borna Czorić (Chorwacja, 11) – Jeremy Chardy 6:7(2), 6:2, 6:3
Nick Kyrgios (Australia, 27) – Dusan Lajović (Serbia) 6:3, 6:1