Miami. Niewykorzystana szansa Majchrzaka

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak przegrał w pierwszej rundzie kwalifikacji Miami Open z Brazylijczykiem Thiago Monteiro 6:2, 6:7(4), 2:6, choć w drugim secie miał piłkę meczową. W związku z tym musi jeszcze poczekać na debiut w drabince głównej turnieju ATP Masters 1000.

Spotkanie Kamila Majchrzaka i Thiago Monteiro zapowiadało się interesująco. Mimo, że Polak jest aktualnie notowany na 154. miejscu w rankingu ATP, a Brazylijczyk znacznie wyżej, bo na 117. pozycji, to ciężko było wskazać faworyta w tym spotkaniu. Monteiro specjalizuje się w grze na kortach ziemnych i na twardej nawierzchni traci część swoich atutów, co zwiększało szanse naszego reprezentanta.

Tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego świetnie rozpoczął to spotkanie. Po zaledwie kilkunastu minutach gry prowadził już 3:0 i miał nawet break-pointy na 4-0. Monteiro zdołał się jednak wybronić. Po chwili zawodnik z Ameryki Południowej mógł odrobić straty, lecz Majchrzakowi udało się utrzymać podanie. Dalsza część seta miała już spokojniejszy przebieg i to Polak dominował na korcie. W efekcie wywalczył on przy serwisie rywala piłkę setową na 6-2, którą pewnie wykorzystał.

Początek drugiej odsłony spotkania był bardziej wyrównany. Nieco lepiej spisywał się na tym etapie meczu Monteiro, który był nawet bliski zdobycia przełamania w piątym gemie. Polak nie wykorzystał szansy na breaka w kolejnym gemie, jak i kilkanaście minut później, kiedy to przy serwisie rywala miał piłkę meczową na 6-4. Niestety, ta niewykorzystana okazja do zwycięstwa była dla Polaka jedyną. Drugi set rozstrzygnął się w tie-breaku, wygranym 7-4 przez tenisistę z Brazylii.

Trzeci set był już rozgrywany na warunkach Monteiro. Jego przebieg był w zasadzie podobny do pierwszej partii, jednakże to Brazylijczyk prowadził grę. Wyżej notowany tenisista wygrał 6:2 i to on zachował szansę na awans.

O udział w.turnieju głównym Monteiro zmierzy się z Lloydem Harrisem z RPA. Rozstawiony w tych kwalifikacjach z “9” zawodnik pokonał w pierwszej rundzie Australijczyka Alexeia Popyrina w dwóch setach.