Miami. Nole zgodnie z planem

Novak Dżoković już w czwartej rundzie Miami Open 2019. Serb w trzech setach ograł Delbonisa. Z awansu cieszył się dziś także obrońca tytułu – John Isner oraz Edmund, Basutista Agut i Basilaszwili.

Novak Dżoković zanotuje w Miami lepszy występ niż podczas turnieju w Indian Wells. Wówczas odpadł po drugim spotkaniu, teraz ten etap przebrnął choć nie bez problemów. Federico Delbonis postawił liderowi rankingu ATP wymagające warunki.

W premierowej odsłonie szybko wywalczył breaka Nole, ale Argentyńczyk zdołał odrobić i wszystko kierowało się w stronę tie breaka. Jednak Serb do tego nie dopuścił, gdyż przełamał rywala w dwunastym gemie. Podczas drugiej partii także zapas breaka Dżokovicia okazał się zbyt małą przewagą. Tym razem od stanu 1:3 Delbonis wygrał cztery gemy z rzędu i w konsekwencji po osiemdziesięciu minutach w meczu był

remis.Decydująca odsłona była już popisem tylko jednego aktora. Od wyniku 1:1, gemy na swoim koncie dopisywał Serb, który wykorzystał już premierową piłkę meczową. W pierwszym pojedynku obu graczy triumfował Dżoković. Teraz turniejowa „jedynka” o ćwierćfinał powalczy z Roberto Bautista Agutem. Hiszpan wyeliminował dziś wyżej notowanego Fabio Fogniniego.

Obrońca tytułu cały czas pozostaje w grze. John Isner pokonał w dwóch setach Alberta Ramosa. W premierowej partii doczekaliśmy się aż trzech przełamań. Więcej wywalczył Amerykanin. Druga odsłona układała się pod dyktando serwujących. A szalę zwycięstwa po tie breaku przechylił Isner. Całe spotkanie trwało godzinę i pięćdziesiąt pięć minut.

– Zrobiłem wiele rzeczy dobrze dzisiaj – powiedział Isner. – Rozegrałem dobry pierwszy set, mimo że nie wystartowałem idealnie. W drugim walka była do końca. Awansowałem do najlepszej szesnastki dużego turnieju i jestem szczęśliwy – dodał.

Było to trzecie spotkanie obu zawodników. Drugie zwycięstwo odniósł dziś Amerykanin. A kolejnym rywalem Isnera będzie Kyle Edmund. Brytyjczyk został sprawcą lekkiej niespodzianki, bowiem pokonał Milosa Raonicia.

Inną parę czwartej rundy stworzyli Nikoloz Basilaszwili i Felix Auger-Aliassime. Gruzin ograł Robina Haase w dwóch setach, natomiast Kanadyjczyk pokonał Huberta Hurkacza. Więcej na temat meczu Polaka tutaj.