Miami. Novak Dżoković rozpoczął marsz po rekord

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

Novak Dżoković pokonał Bernarda Tomicia w meczu drugiej rundy Miami Open. Tym samym Serb rozpoczął walkę o rekordowy, siódmy tytuł mistrzowski w drugim z turniejów składających się na „Słoneczny Dublet”.

Rafael Nadal jest rekordzistą pod względem wygranych w turnieju Roland Garros, Roger Federer nie wykorzystał szansy na objęcie samodzielnego prowadzenia w zestawieniu triumfatorów BNP Paribas Open, a Novak Dżoković w piątek zapoczątkował walkę o rekordowy, siódmy triumf w Miami Open.

Rywalem Serba w pierwszym tegorocznym meczu w turnieju przeniesionym z Key Biscane na Hard Rock Stadium był Bernard Tomic. Zawodnicy dotychczas spotykali się pięciokrotnie i za każdym razem górą był tenisista urodzony w Belgradzie. Nie inaczej było w piątkowy wieczór. Lider rankingu ATP pokonał rywala w dwóch setach.

Bernard nie pozwalał mi wejść w swój rytm. Każda piłka była zagrywana w inny sposób. Tomic jest takim zawodnikiem, który potrafi grać zarówno w korcie, jak i cofnięty głęboko poza linię końcową. Niekonwencjonalne uderzenia sprawiają, że ciężko przeciwko niemu grać – przyznał Serb, który w kolejnej rundzie spotka się z Federico Delbonisem. Argentyńczyk pokonał rozstawionego z numerem „32” Johna Millmana.

Piątkowe mecze wyłoniły również kolejnego rywala Huberta Hurkacza. Polak, który dość niespodziewanie pokonał Dominica Thiema, w spotkaniu trzeciej rundy spotka się z Felixem Augerem-Aliassimem. Przebijający się do drabinki turnieju głównego przez eliminacje nastolatek z Kanady pokonał w piątek w trzech setach Martona Fucsovicsa.

Novak Dżoković (Serbia, 1) – Bernard Tomic (Australia) 7:6(2), 6:2
Hubert Hurkacz (Polska) – Dominic Thiem (Austria, 3) 6:4, 6:4
Fabio Fognini (Włochy, 15) – Guido Andreozzi (Argentyna) 5:7, 6:4, 6:4
Felix Auger-Aliassime (Kanada) – Marton Fucsovics (Węgry, 20) 6:4, 4:6, 6:0
Roberto Bautista Agut (Hiszpania, 22) – Janko Tipsarević (Serbia, PR) 7:6(3), 6:4
Albert Ramos-Vinolas (Hiszpania) – Lucas Pouille (Francja, 25) 4:6, 6:4, 6:3
Nick Kyrgios (Australia, 27) – Aleksander Bublik (Kazachstan, Q) 7:5, 6:3