Miami Open. Sakkari zatrzymała marsz Osaki

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Maria Sakkari została trzecią półfinalistką tegorocznej edycji Miami Open. Greczynka w środę zakończyła serię 23. zwycięstw z rzędu Naomi Osaki.

Pierwsza partia pojedynku grecko-japońskiego była niezwykle jednostronna. Czterokrotna mistrzyni wielkoszlemowa nie była w stanie nawiązać w niej wyrównanej walki z rywalką i po 20 minutach gry przegrała 0:6, zdobywając zaledwie osiem punktów.

Łatwe zwycięstwo w pierwszej odsłonie spotkania uśpiło trochę Sakkari. Japonka z kolei podniosła poziom swojej gry, co przyniosło efekt w postaci prowadzenie 3:0 i 4:1. Gdy wydawało się, że wszystko zmierza do trzeciego seta, obraz gry ponownie się zmienił. Reprezentantka Grecji wróciła do dyspozycji z pierwszej partii, wygrała pięć kolejnych gemów i po zaledwie 69 minutach gry zapewniła sobie awans do półfinału.

Nie wydaje mi się, żeby to był najlepszy mecz, jaki rozegrałam w karierze – stwierdziła Sakkari. – Myślę, że bardzo dobrze zrealizowałam strategię, którą opracowaliśmy z Tomem. Robiłam co trzeba przez większość pojedynku, może poza wyjątkiem kilku gemów, w których sprawy nie potoczyły się tak, jak powinny. W czasie przerwy przy 1:4 miałam chwilę, żeby przemyśleć swoją taktykę, która trochę mi uciekła na początku drugiej partii. Skoncentrowanie się na strategii było kluczowe. Wiedziałam, że jeśli ją przełamię, to będę miała okazję, że serwować sprytniej i będę mogła to wygrać w dwóch setach.

Kolejną rywalką Marii Sakkari będzie albo Bianca Andreescu albo Sara Sorribes Tormo.

 


Wyniki

Ćwierćfinał singla

Naomi Osaka (Japonia, 2) – Maria Sakkari (Grecji, 23) 6:0 6:4