Miami. Osaka przegrała wygrany mecz! Williams zrezygnowała z dalszej rywalizacji

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Naomi Osaka prowadziła 6:4, 5:3 w meczu 3. rundy Miami Open z Su-Wei Hsieh, ale ostatecznie to jej rywalka była górą. Tym samym dobiegła końca niesamowita seria liderki rankingu WTA, która nie zwykła przegrywać po wygranym pierwszym secie. Natomiast z powodu kontuzji lewego kolana z turnieju wycofała się Serena Williams.

Osaka zakończyła zwycięsko ostatnie 62 pojedynki, w których wygrywała pierwszego seta. Każda seria kiedyś się jednak kończy. Zadzwiają jednak okoliczności, w jakich liderka rankingu WTA poniosła porażka. Od zwycięstwa dzieliły ją bowiem tylko dwa punkty, na dodatek przy własnym podaniu. Japonka prowadziła już 6:4, 5:4, 30:0… Wydawało się, że wszystko ma pod kontrolą.

Co więcej, Osaka rozgrywała naprawdę dobre spotkanie. Kiedy weszła na najwyższe obroty, była w stanie wygrać nawet siedem gemów z rzędu. Su-Wei Hiseh była tylko tłem, choć jak zawsze popisywała się niekonwencjonalnymi, efektownymi rozwiązaniami. Wszystko odmieniło się w końcówce drugiego seta. Osaka zupełnie się pogubiła, natomiast 33-letnia reprezentantka Tajwanu grała coraz lepiej. Koniec końców Su-Wei Hsieh wygrała 4:6, 7:6(4), 6:3.

Porażka Osaki już w 3. rundzie może mieć wpływ na układ sił w rankingu WTA. Japonka więcej punktów w Miami nie zdobędzie i pozostanie z 6021 punktami na koncie. To wynik, który mogą poprawić aż trzy zawodniczki: Petra Kvitova, Simona Halep i Angelique Kerber.

Pierwsza z wymienionych już wywalczyła awans do 1/8 finału. Łatwo jednak nie było, ponieważ do pokonania Donny Vekić potrzebowała przeszło 2 godzin i 30 minut. Pojedynek na pewno kosztował Kvitovą dużo zdrowia. Zdecydowanie szybciej ze swoją przeciwniczką uporała się Caroline Garcia. Francuzka nabrała rozpędu po wyeliminowaniu Wiktorii Azarenki i tym razem bez straty seta pokonała wyżej notowaną Julię Goerges.

Pewne miejsce w 1/8 finału ma już też Qiang Wang. Chinka nawet ne musiała wychodzić na kort, ponieważ Serena Williams dzień przed meczem podjęła decyzję o rezygnacji z dalszych zmagań. Jako powód podała kontuzję lewego kolana. Nie wiadomo, kiedy Amerykanka wróci do gry i czy zdecyduje się na występ w Roland Garros.