Miami.Osaka z awansem i nową życiówką

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Naomi Osaka bez większych problemów pokonała Danielle Collins 6:2, 6:1 w drugim wtorkowym ćwierćfinale Miami Open. Tym samym to Japonka będzie rywalką Belindy Bencic. Powalczy o pierwszy w karierze finał imprezy na kortach Hard Rock Stadium.

Tegoroczny występ jest dla tenisistki z Kraju Kwitnącej Wiśni szóstym startem w imprezie w Miami. Najlepszy dotychczas wynik uzyskała przed dwunastoma miesiącami, kiedy to w meczu 1/4 finału musiała uznać wyższość Mari Sakkari. W tym roku Japonka już poprawiła tamto osiągnięcie. Decydujący krok ku temu zrobiła we wtorek. A rywalką, którą pokonała była Danielle Collins.

Całe spotkanie miało raczej jednostronny przebieg. W pierwszej odsłonie co prawda Amerykanka prowadziła 2:1, ale od tego momentu już nie wygrała gema w partii otwarcia. W drugiej odsłonie tenisistka gospodarzy wygrała tylko pierwszego gema serwisowego. Kolejne powędrowały już na konto Osaki i to ona uzupełniła skład półfinału w górnej połówce drabinki.

– Cieszę się z wygranej i że udało się zakończyć mecz tak szybko. Starałam się skoncentrować na returnie i to przyniosło efekt. Był to również mój pierwszy mecz w sesji wieczornej podczas tegorocznych zmagań. Tym bardziej się cieszę, że wszystko przebiegło bez zakłóceń, bo nie wiedziałam, jakich warunków na korcie się spodziewać – skomentowała swój występ Osaka.

Pojedynek między Naomi Osaką i Belindą Bencic będzie szóstym spotkaniem obu tenisistek. Lepszy bilans w tych konfrontacjach ma złota medalistka olimpijska z Tokio, która wygrała cztery ostatnie mecze.


Wyniki

Ćwierćfinał singla:

Naomi Osaka (Japonia) – Danielle Collins (USA, 9) 6:2, 6:1